Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Garmin VIRB Ultra 30 - akčná kamerka s Ultra HD videom a hlasovým ovládaním

Garmin VIRB Ultra 30 - akčná kamerka s Ultra HD videom a hlasovým ovládaním
Števo Porubský
Garmin VIRB Ultra 30 - akčná kamerka s Ultra HD videom a hlasovým ovládaním

Garmin počas výstavy IFA 2016 v Berlíne predstavil novú akčnú kameru VIRB Ultra 30. Už názov prezrádza, že novinky by mohla natáčať Ultra HD video v 30 fps. A je to presne tak.

Nová kamera VIRB Ultra 30 je vybavená novým snímačom schopným zaznamenávať Ultra HD video (3 840 x 2 160 px) pri 30 fps. Tvarom i vybavením sa tak stáva silným konkurentom pre kamery GoPro, ale nepredbiehajme.

Novinku je možné ovládať nielen cez smartfón, cez dotykový displej či priamo tlačidlami na tele, ale aj pomocou hlasu. Garmin ju totiž vybaviť citlivými mikrofónmi, vďaka čomu vás bude ovládanie poslúchať aj vo vodeoodolnom puzdre.

Nie je tak potrebné vyťahovať telefón, diaľkové ovládanie alebo skladať samotnú kamerku z držiaka kdesi na prilbe či streche auta. Pre istotu ale má Bluetooth aj Wi-Fi modul na pripojenie k smartfónu.

Cez Wi-Fi a WLAN sieť je kamera dokonca schopná streamovať živý obraz priamo na YouTube.

Zaujímavosťou novinky, ktorú prebrala zo starších VIRB kamier je GPS a viacero ďalších senzorov (Garmin G-Metrix), vďaka ktorým je do videa možné vkladať zaujímavé informácie. Napríklad pri lyžovaní vám video prezradí, ako vysoko ste skočili, ako dlho trval let apod.

Bezdrôtovo sa však vie pripojiť k vybraným Garmin perifériám a tak vo videu môžete mať aj to, ako rýchlo vám v danej situácii bilo srdce.

Zdroj | Garmin
Zdroj | Garmin

Majiteľov poteší aj 3-osová stabilizácia snímača, vďaka ktorej by mohli byť videá omnoho plynulejšie a bez výrazných záchvevov. Stabilizácia žiaľ funguje len pri natáčaní Full HD videa.

Rozmery kamerky sú 57,5 x 45,9 x 31,3 mm, hmotnosť sa pohybuje okolo 88 gramov. V tele je 8 Mpx snímač s možnosťou interpolácie statických záberov na 12 Mpx. V balení majitelia nájdu aj vodeodolné puzdro do 40 metrov.

Zdroj | Garmin

1 250 mAh batéria má podľa výrobcu vydržať do 2 hodín natáčania Full HD alebo do hodiny natáčania Ultra HD videa.

Garmin VIRB Ultra 30 bude v predaji v priebehu najbližších týždňov s cenou 500 dolárov. A práve aj cenou je dôstojným konkurentom pre GoPro.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

Zdroj