Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Garmin rozšíril sériu Forerunner. Novinky ponúkajú lepšie meranie i displej

Garmin rozšíril sériu Forerunner. Novinky ponúkajú lepšie meranie i displej
Zdroj | Garmin
Richard Pliešovský
Garmin rozšíril sériu Forerunner. Novinky ponúkajú lepšie meranie i displej
Zdroj | Garmin
Zdroj | Garmin

Garmin tesne po MWC predstavil dvojicu nových bežeckých (for a runner) hodiniek. Ide o dva modely, Forerunner 265 a Forerunner 965. Prvé patria do strednej triedy, model 965 sa radí do vyššej triedy. Oba modely sú však vybavené AMOLD displejmi, čo pre ich majiteľov znamená oveľa lepšiu čitateľnosť na priamom slnku.

Garmin Forerunner 965 je vybavený 1,4″ AMOLED panelom chráneným odolným sklom Gorilla Glass DX. Dizajn je určený pre športové a voľnočasové aktivity. Má 47 mm titánové telo a hmotnosť 53 g. Odolnosť voči vode je 5 ATM. Z predchádzajúcej generácie si 965 ponechala bočné tlačidlá. Aj keď chýba podpora solárneho panela, hodinky sľubujú 23-dňovú výdrž.

Zdroj | Garmin
Obsah pokračuje pod reklamou

Vo výbave nájdete prakticky komplet ponuku od Garminu. To znamená snímač SpO2, VO2 Max, snímač srdcového tepu, krokomer, akcelerometer, teplomer, výškomer, kompas, tréningové záťaže, intervalové tréningy, ranné správy o kondícii a, samozrejme, pokročilý monitoring spánku. Hodinky podporujú bezkontaktné platby (Garmin Pay), interná pamäť disponuje 32 GB kapacitou.

Forerunner 965 má vstavané mapy Európy, hodinky dokonca ponúkajú presný záznam súradníc, ktorý zaisťuje technológia SatIQ. Na navigáciu sa používajú pozičné systémy GPS, GLONASS a Galileo.

Zdroj | Garmin

Vybrať si môžete z troch farebných prevedení: šedo-čierne, bielo-strieborné a žlto-čierne, cena je určená na 649,99 eur.

Garmin Forerunner 265 je na výber v dvoch veľkostiach. Verzia S má 42 mm, klasická 46 mm. V oboch prípadoch sú hodinky osadné AMOLED panelom, ten má 1,1″ (360 x 360 px), alebo 1,3″ (416 x 416 px). Povrch chráni Gorilla Glass 3, odolnosť voči vode je opäť 5 ATM. Oproti vyššiemu modelu tu ale nerátajte s dotykovým displejom.

Zdroj | Garmin

Väčšina funkcií je rovnaká, aké ponúka model Forerunner 255. Nájdete tu ale niekoľko nových funkcií, napríklad Pripravenosť na tréning, či Running Dynamics. Vo výbave hodiniek nájdete bežecké tréningy, meranie VO2 Max, či zjednodušenú navigáciu. Na hodinkách si ale mapy nezobrazíte. Chýba tiež funkcia Real-time Stamina, automatické merania skilapinizmu, či profily pre golfistov.

Výdrž batérie je 13 resp. 15 dní. Poteší prítomnosť audio prehrávača, ten má k dispozícii 8 GB, no podporuje aj streamovacie služby Spotify, Deezer a Amazon Music. Forerunner 265 môžete využiť aj na bezkontaktné platenie. Forerunner 255 sa predáva v dvoch verziách – bez prehrávača, a s prehrávačom. Model Forerunner 265 má prehrávač vo všetkých variantách.

Hodinky sú na výber v 6-tich farbách, cena je totožná pre obidve veľkosti, je to 499,99 eur.

Zdroj