Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Garmin pridal LTE do svojich hodiniek Vivoactive 3 Music

Garmin pridal LTE do svojich hodiniek Vivoactive 3 Music
Zdroj | Garmin
Richard Pliešovský
Garmin pridal LTE do svojich hodiniek Vivoactive 3 Music
Zdroj | Garmin
Zdroj | Garmin

Garmin predstavil prvý model Vivoactive 3 už v roku 2017. O rok neskôr priniesol verziu, ktorá mala podporu pre hudobný prehrávač. Tento rok do nich pridáva technológiu LTE, ich šťastný majiteľ si z nich ale nezavolá.

Zdroj | Garmin

Ide o prvé hodinky od Garminu, ktoré majú zabudovanú technológiu LTE. Pripája sa k sieti operátora Verizon a prináša podporu pre rôzne funkcie, napríklad SMS, platenie pomocou Garmin Pay a samozrejme sťahovanie hudby.

Hodinky vedia spolupracovať so službami Deezer a Spotify, neumožňujú však streamovanie z týchto zdrojov, ale len sťahovanie skladieb a playlistov. Takže namiesto štandardného strieamovania to v prípade týchto hodiniek funguje tak, že si používateľ stiahne playlist a ten si cez LTE prehráva priamo z hodiniek. Trochu krkolomné, však?

Zdroj | Garmin

Výrobca sľubuje priestor pre 500 skladieb, ktoré si môže používateľ uložiť do hodiniek. Ak si spáruje bezdrôtové slúchadlá s hodinkami, nemusí mať pri sebe smartfón a napriek tomu bude môcť počúvať hudbu a okrem toho platiť v obchode (nie na Slovensku) a mať prehľad o došlých správach.

Pozrite si

Garmin Vivoactive 3 Music – multifunkčné športové hodinky už aj s hudbou

Výdrž batérie v režime smartwatch je 7 dní, v režime GPS je to 13 hodín a kombinácia GPS a počúvanie hudby je len 5 hodín, čo je naozaj málo na poriadny výlet.

Vivoactive 3 Music LTE má bezpečnostnú funkciu, ktorá umožní jej majiteľovi odoslať upozornenie na zvolené núdzové kontakty. Vtedy sa zapína aj sledovanie polohy v reálnom čase, takže kontaktovaná osoba vie zistiť, kde sa nachádzate. Funkcia LiveTrack umožní zdieľanie polohy používateľa s priateľmi v reálnom čase.

Zdroj | Garmin

Hodinky sú chránené sklom Gorilla Glass 3, 1,2“ displej má rozlíšenie 240 x 240 pixelov. Púzdro má priemer 43,1 mm, hrúbku 13,6 mm a hmotnosť 39 g. Je odolný voči vode do 5 ATM. Vivoactive sa predávajú so silikónovým remienkom, no ten sa môže nahradiť ľubovoľným, ktorý má šírku 20 mm. Je v nich zabudovaný monitor srdcovej frekvencie, ktorý dokáže odhadnúť VO2 max a sledovať zmeny srdcového tepu. Nechýba ani monitor spánku.

Garmin Vivoactive 3 Music sa predávajú od 299,99 dolárov v rôznych farebných prevedeniach, cena s LTE zatiaľ zverejnená nebola, na trh majú prísť podľa webovej stránky do 5 až 8 týždňov.

Ako sme už spomínali, hodinky budú fungovať v sieti amerického operátora Verizon, je však otázne, či by si u nás našli dostatočný okruh zákazníkov. Volať sa z nich nedá a ani streamovať hudbu nie je možné. Pre koho je verzia s LTE vlastne určená?

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj