Reklama

Garmin nüvi séria 3700: Konečne GPS chuťovka!

Roman Calík

Garmin je svetovým lídrom v ponuke GPS navigácií, ktoré sú kvalitné a spoľahlivé… stále im však niečo chýbalo – dizajn, kde si poviete, toto chcem!

Myslím si, že navigácie Garmin netreba nikomu zvlášť predstavovať. Nielen na Slovensku je práve Garmin lídrom na trhu GPS navigácií aj keď si za ne väčšinou poriadne priplatíte. Marketing však robí svoje a taktiež i vynikajúca podpora a prístup slovenského distribútora. Pri pohľade na vývoj konkurenčných prístrojov si však musíme priznať, že najpredávanejšia séria Garmin nüvi navigácií akoby v posledných generáciách „zaspávala“ na vavrínoch. Plasty, dizajn či hrúbka už nemusia zaujať, tak ako napríklad lahôdky z dielne Navigon. To sa však mení, predstavená bola totiž nová séria navigácií Garmin nüvi 3700.

Garmin nuvi 3700

iPhone od Garminu?

Pri prvom pohľade na novú sériu 3700 vás možno napadne, kde mohla byť inšpirácia jej tvorcov. Nech je tomu ako chce, musím uznať, že séria Garmin nüvi 3700 je skutočne štýlová a moderná. Okrem displeja s rozlíšením 800 x 480 bodov, ktorý pokrýva jednoliata sklená vrstva zaujme aj hrúbka, alebo lepšie povedané tenkosť navigácií – len 9 mm! Tým sa séria noviniek 3700 s kapacitným displejom stáva najtenšími navigáciami na svete. Dokonca získali aj prestížne ocenenie Red Dot Design Awards, kde sa vyberalo z 4 000 zariadení z 57 rôznych krajín. Mňa potešila aj podpora microUSB konektora. Keďže ide o moderné zariadenie so 4,3 WVGA displejom, umožňuje režim používania na výšku (pri pešej navigácii) aj na šírku (v automobile) a dokonca ponúka aj stále viac obľúbené ovládanie multi-touch. Vďaka nemu si jednoducho mapy priblížite či otočíte o 360 stupňov.

Garmin nuvi 3700

nüRoute s trafficTrends a myTrends

Nová séria 3700 ponúkne okrem 3D terénu a 3D budov aj nové funkcie nüRoute s trafficTrends a myTrends. V zásade nejde o nič iné ako o efektívne sledovanie trás a dopravných trendov na cestách v rôznych časoch. Navigácia si dokonca bude zaznamenávať vaše najčastejšie ciele a sama vám navrhne váš cieľ, bez toho aby ste niečo do zariadenia zadávali. Hneď môžete vidieť najvhodnejšiu trasu či čas príchodu do cieľa. Samozrejmosťou sú už známe funkcie ako ecoRoute či podpora pešej navigácie cityXplorer. Modely 3790T a 3760T ponúknu i Bluetooth. Vylepšený je i dodávaný držiak, ktorý obsahuje ďalší reproduktor pre kvalitnejšiu hlasovú navigáciu. V novom prostredí oceníte i prispôsobiteľné pozadie plochy vytvoriteľné z akejkoľvek fotografie, funkciu Lane Assist s reálnymi náhľadmi na križovatky, ale i automatické prepínanie časových zón. Čo dodať, konkurencia to bude mať odteraz ešte ťažšie. Za navigácie si však opäť priplatíte, najlacnejší model 3750 vás výjde na 349,99 USD (260,56 €) a najdrahší 3790T na 449,99 USD (335,02 €).

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.