Reklama

Garmin nüvi 2200, 2300: Navigácie s pokročilými funkciami za rozumné ceny

Marek Šimunek

Garmin, zaoberajúci sa navigačnými systémami, predstavil dva nové rady prenosných navigácií Garmin nüvi 2200 a 2300, ktoré budú cenovo dostupné a súčasne ponúknu aj pokročilé technológie ako nüRoute a ecoRoute.

Garmin Nüvi 2200

Menšie a lacnejšie novo predstavené navigácie modelového radu 2200 budú disponovať dotykovým displejom s uhlopriečkou 3,5”. Navigačný softvér vám umožní jednoduché a hlavne rýchle plánovanie trás aj s niekoľkými zastávkami. Budúci majitelia sa rovnako dočkajú aj pokrokovej technológie pre ekonomicky efektívne plánovanie trasy, ktorú vyvinula spoločnosť Garmin s názvom ecoRoute. Plánovanie trás pomocou ecoRoute vám umožní efektívne využívanie pohonných hmôt vzhľadom na trasu, čím ušetrí nemalé množstvo pohonných hmôt. Okrem ecoRoute bude modelový rad 2200 vybavený aj technológiou myTrends pre vyhodnocovanie histórie trás a cieľov a ich jednoduchšie prediktívne plánovanie v budúcnosti. Pre chodcov bude v tomto rade k dispozícii aj softvér cityXplorer, ktorý dokáže v plánovaní cesty využívať aj prostriedky verejnej dopravy spolu s množstvom informácií o danej lokalite. V rámci tohto modelového radu budú v ponuke tri modely, a to Garmin nüvi 2200, 2250 a 2250T.

Garmin Nüvi 2300

Pre náročnejších zákazníkov bude k dispozícii modelový rad 2300, ktorý bude vybavený väčším 4,3” displejom, umožňujúcim zobrazenie v horizontálnej aj vertikálnej polohe pre jednoduchšie navigovanie vo vozidle alebo navigáciu chodcov. 2300-ka prináša funkcie high-end navigácií za cenu blížiaciu sa jednoduchým navigáciam. Okrem modelov Garmin nüvi 2300, 2350, 2350T budú k dispozícii aj najvybavenejšie verzie 2360T a 2370T, ktoré okrem iného ponúknu aj integráciu technológie Bluetooth pre využitie navigácie ako Bluetooth handsfree v kombinácii s väčšinou dostupných mobilných telefónov. Okrem už spomínaných technológii bude táto navigácia vybavená aj funkciou trafficTrends, ktorá odporúča cesty na základe vašich predchádzajúcich trás a dát o doprave, ktoré Garmin zbiera a pravidelne aktualizuje. Modely používajúce písmeno T v názve budú vybavené doživotnou aktualizáciou týchto údajov. Budúcich majiteľov určite poteší aj 3D zobrazenie terénu, ktoré značne uľahčí orientáciu počas navigovania. Dostupnosť ako aj ceny jednotlivých modelov spoločnosť Garmin nezverejnila.

Garmin Nüvi 2350T

Aktívny držiak naživo naším fotoaparátom priamo z IFA 2010.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.