Reklama

Garmin nüvi 1490TV: už nezmeškáte svoj televízny program

Imrich Maťo

Medzi výrobcov, ponúkajúcich GPS navigáciu so vstavaným DVB-T tunerom, sa zaradil už aj americký výrobca Garmin. Nenechajte sa už len navigovať. Pozrite si aj svoj obľúbený televízny program.

Garmin nüvi 1490TV

Po výrobcoch VDO Dayton či Mio sa s automobilovou GPS navigáciou so zabudovaným DVB-T tunerom, umožňujúcim príjem digitálneho terestriálneho televízneho vysielania, predstavila aj spoločnosť Garmin. Tá sa v týchto dňoch už oficiálne dostáva aj na pulty našich predajní s GPS navigáciami. Je to model Garmin nüvi 1490TV. Vďaka pripravovanej digitalizácii televízneho vysielania u nás naberá takáto navigácia na význame aj na našom trhu. Základom zariadenia však je, samozrejme, podrobná GPS navigácia s najnovšími mapami celej Európy. Určite ale nemusíte mať obavy o bezpečnosť jazdy, pretože nüvi 1490TV vám nedovolí sledovať televíziu počas šoférovania. Akonáhle sa pohnete s autom, TV vysielanie sa vypne.

Garmin nüvi 1490TV

Na veľkom, 5” displeji budete radi pozerať nielen TV vysielanie, ale aj samotnú navigáciu, vďaka 3D zobrazeniu budov, detailnému vykresleniu najbližšej križovatky či zmeny smeru, ako aj dopravného značenia, statických radarov uložených v mapovej databáze a tiež vás navedie do správneho odbočovacieho pruhu. Navigácia nüvi 1490TV si zapamätá až 10 trás, čo vám uľahčí ich plánovanie. Ak brázdite cesty viacerých krajín, zaujme vás aj automatický prepočet časových pásiem, či indikácia maximálnej povolenej rýchlosti na väčšine ciest. O dopravné správy sa postará TMC prijímač, s čo najekonomickejšou jazdou vám pomôže funkcia ecoRoute. Nüvi 1490TV sa pochváli aj funkciou Bluetooth pre pohodlnú komunikáciu počas jazdy, keďže podporuje viac ako 200 kompatibilných telefónov, pričom vodič môže prijímať i vytáčať hovory, prehliadať adresár kontaktov či históriu volaní priamo cez dotykovú obrazovku svojej GPS navigácie. Cena tejto novinky nie je horibilná, GPS navigácia Garmin nüvi 1490TV vás vyjde na 379,99 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.