Garmin predstavil smart cyklistické okuliare Varia Vision

ZDROJ | Garmin

Garmin na výstave CES 2016 predstavil inteligentné okuliare Varia Vision, ktoré spolupracujú s novou sériou zariadení Varia určenou pre cyklistov. Okuliare by tak mohli pomôcť znížiť nehodovosť cyklistov, podľa tlačovej správy Garminu ich na cestách zomiera ročne v  priemere 726, pritom až 49 000 cyklistov je zranených. A teraz dôvod, prečo Garmin vytvoril novú sériu Varia aj s okuliarmi Varia Vision – 40% všetkých nehôd má spoločného menovateľa, náraz odzadu.

RECENZIAGarmin Varia Vision – náhľadový displej pre cyklistov

https://www.youtube.com/watch?v=Mqq68x8WMBo

Okuliare Varia Vision spolupracujú s dvojicou existujúcich Varia zariadení, ktoré je možné k okuliarom pripojiť. Varia Rearview Bike Radar je malá krabička, ktorá dokáže rozoznať autá vo vzdialenosti do 140 metrov za cyklistom. Informáciu o situácii na ceste môže cyklista sledovať priamo cez displej Varia Vision. Radar pritom dokáže zmenou farby upozorniť na blížiace sa riziko kolízie. Radarová jednotka informuje aj rýchlosti prichádzajúcich vozidiel, vďaka čomu vie určiť čas na reakciu.

garmin_varia_vision_2
ZDROJ | DC Rainmaker

Na displeji Varia Vision je možné zobraziť informácie aj z pripojeného cyklopočítača, fungujú tak ako head-up displej. Rovnako je možné okuliare prepojiť so zariadením Varia Smart Bike Lights, teda s inteligentným osvetlením, ktoré dokáže meniť intenzitu svietenia v závislosti od rýchlosti cyklistu či okolitých podmienok. Cena novinky by mala byť 399,99 USD.

https://youtu.be/IuREaqRoE4g

ZdrojGarmin

Komentáre k článku