Reklama

Garmin má prvý smart monitor krvného tlaku. Podporuje až 16 používateľov

Zdroj | Garmin
Richard Pliešovský
Zdroj | Garmin
Zdroj | Garmin

Zdravie si za peniaze nekúpite. Vďaka pokroku elektroniky však častokrát viete pozorovať progres vašej kondičky a dostať upozornenie, ak sa začne váš zdravotný stav zhoršovať.

Garmin teraz predstavil svoj prvý inteligentný monitor krvného tlaku. Zariadenie s názvom Garmin Index BPM umožňuje používateľom merať systolický a diastolický krvný tlak a synchronizovať tieto údaje s mobilnou appkou Garmin Connect.

Tlakomer má 1,3″ OLED displej, bezdrôtový prenos dát zabezpečuje Bluetooth a Wi-Fi. Do internej pamäte sa zmestí viac ako 100 meraní, takže využívať ho môžu aj starší ľudia, ktorý nevlastnia smartfón. Ošetrovateľ, alebo rodinný príslušník nahrá dáta vždy pri návšteve.

Obsah pokračuje pod reklamou

Systém umožňuje nastaviť pripomienky, aby si používateľ odmeral krvný tlak, pričom namerané hodnoty je možné zobraziť v 7-dňových, 4-týždňových a 1-ročných správach. Samozrejmosťou je ich export do PDF.

Jeden prístroj môže využívať až 16 používateľov, ktorí takto môžu sledovať individuálne hodnoty a synchronizáciu s ich vlastnými účtami v Garmin Connect. Manžeta je nastaviteľná tak, aby vyhovovala veľkostiam paže od 9 do 17 palcov v obvode.

Zaujímavé je, že Index BPM je schválený FDA, čo znamená, že výrobca môže preukázať, že výrobok je „v podstate ekvivalentný“ podobnému a legálnemu komerčnému tlakomeru, ktoré má schválenie FDA.

Zdroj | Garmin

Rozmery tohoto klinicky overeného zariadenia sú 58 x 145 x 47 mm a 320 g, napája sa 4 batériami typu AAA (mikro-tužková batéria) so životnosťou 9 mesiacov. Novinka sa predáva za 149,95 dolárov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.