Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Garmin má inteligentné hodinky pre vojakov - MARQ Commander

Garmin má inteligentné hodinky pre vojakov - MARQ Commander
Zdroj | Garmin
Richard Pliešovský
Garmin má inteligentné hodinky pre vojakov - MARQ Commander
Zdroj | Garmin
Zdroj | Garmin

Garmin je obľúbený výrobca kvalitných inteligentných hodín. Nový model MARQ Commander prichádza s hardvérovým tlačidlom Stealth Mode, ktorý má za úlohu vymazať všetky osobné dáta. Ponúka však aj množstvo ďalších, praktickejších funkcií, jeho cena vám zrejme vyrazí dych.

Hodinky Garmin MARQ Commander touto funkciou naznačujú, že je navrhnuté pre armádu a ľudí pohybujúcich sa v nebezpečných oblastiach. Presne takéto osoby využijú GPS súradnice s dvojitým formátom (podporujú zobrazovanie referenčného systému vojenských sietí a stupňov, minút, sekúnd). V teréne pomôžu vstavané topografické mapy a UTC pre vynikajúcu situačnú orientáciu.

Zdroj | Garmin

Vzhľad inteligentných hodiniek je decentne čierny. Displej chráni zafírový kryštál. Titánový rám je potiahnutý diamantovým uhlíkom (DLC). Púzdro má ryhované znaky, čo uľahčuje nepozorovaný pohyb v šere a ovládanie v rukaviciach.

https://youtu.be/JUDMn6ClUXY

MARQ Commander zobrazujú 24-hodinový čas, čo môže byť užitočné pre tých, ktorí sa pohybujú v rôznych časových zónach. Hodinky sú vďaka funkcii Jumpmaster kompatibilné s okuliarmi na nočné videnie a pomôžu pohybovať sa v úplnej tme.

Zdroj | Garmin
Zdroj | Garmin
Pozrite si

Oplatia sa smartwatch za 100 eur?

Farebný displej má 1,2 palcov a rozlíšenie 240 x 240 pixlov. Priemer hodiniek je 46 mm, hrubé sú 14,4 mm pri 87-gramovej hmotnosti. Odolnosť voči vode je 10 ATM. Osadené sú senzormi GPS, Glonass, Galieo, monitor srdcového tepu, barometrický výškomer, kompas, gyroskop, akcelometer, teplomer, Pulse OK.

Zdroj | Garmin

Konektivitu zabezpečuje Bluetooth, ANT+ a Wi-Fi. Podporujú Garmin Pay, službu Nájdi môj telefón, ovládanie kamery Virb, inteligentné oznámenia a Connect IQ. Do hodiniek sa dá uložiť až 2 000 piesní, majú 32 GB pamäť. Sú kompatibilné s OS Android a iOS.

Zdroj | Garmin

Z funkcií sledovania aktivít môžeme spomenúť krokomer, výzvy na pohyb, monitoring spánku, spálené kalórie, počet prejdených poschodí, prejdenú vzdialenosť, monitor telesnej energie či celodenné sledovanie stresu.

Pozrite si

Garmin Forerunner 945 – nadupané hodinky s meraním šialených vecí

Inteligentné hodinky ponúkajú množstvo funkcií a meraní, ich úplný zoznam nájdete na webstránke.

Základná cena Garmin MARQ Commander nie je vôbec nízka, je to 1 950 dolárov. Otázne tak je, či je tento model určený naozaj pre profesionálov, alebo skôr pre tých, ktorí majú na to, aby sa hrali na tvrďasov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj