Reklama

Garmin hodinky sú už vhodné aj pre ľudí na vozíku, ponúknu 31 špeciálnych cvikov

Zdroj | Garmin
Stanislav Vinc
Zdroj | Garmin
Zdroj | Garmin

Čoraz viac spoločností si uvedomuje, že prístupnosť ich produktov by mala byť jednou z ich hlavných priorít. Špeciálny hardvér či softvérové režimy pre ľudí so zdravotným postihnutím alebo pohybovým obmedzením vytvárajú už aj firmy ako Apple, Microsoft, Sony a najnovšie aj Garmin.

S uvedením hodiniek Garmin Venu 3, resp. 3S, spoločnosť známa svojim športovým príslušenstvom, zabudovala do softvéru svojich hodiniek aj špeciálny režim pre ľudí na vozíku.

Štandardné sledovanie pohybu prostredníctvom akcelerometra a gyroskopu je v základe nakalibrované na chôdzu, pri ktorej takéto smart hodinky dokážu počítať počet prejdených krokov. Podobné merania následne smart hodinky v závislosti od svojich športových režimov dokážu merať napr. aj špecifické pohyby spojené so zdvihmi, ťahmi či švihmi.

Obsah pokračuje pod reklamou

Aby boli tieto pohyby zaznamenané správne aj v prípade, že sa používateľ smart hodiniek pohybuje a športuje za pomoci vozíka, Garmin pre nich do svojich nových hodiniek integroval nový špeciálny režim. Už v základe hodinky po prepnutí do tohto režimu začnú namiesto krokov počítať potiahnutia. K tomu sa ale pridávajú aj špecifické výpočty srdcovej aktivity, spálených kalórií a 31 nových športových režimov.

„Ak ste používateľom invalidného vozíka na plný úväzok a hľadáte vylepšený fitness režim, už nehľadajte. Zapnutím režimu invalidného vozíka vo vybraných inteligentných hodinkách Garmin získate prístup k 31 predinštalovaným tréningom na invalidnom vozíku, ktoré boli vyvinuté s cvičeniami na invalidnom vozíku vytvorenými špeciálne pre vás spoločnosťou Adapt to Perform.„, uviedol Ben Clark, CEO tejto spoločnosti zameranej na adaptívny fitness.

Súčasťou viac ako tridsiatich športových režimov sú základné režimy určené na každodenné udržiavanie sa vo fyzickej ale zároveň i duševnej kondícii. V ponuke ale možno nájsť aj také, ktorými je možné posúvať hranice svojej sily a pohybu, vrátane jogy či HIIT cvičení, ktorých cieľom je vtesnať čo najviac fyzicky náročných cvičení do čo najkratšieho času.

Svoje zdravie a pohybové aktivity budú môcť používatelia už tradične okrem hodiniek monitorovať aj prostredníctvom mobilnej aplikácie Garmin Connect. Jej súčasťou sú okrem toho aj komunitné funkcie, ktoré aj v režime vozíka umožňujú používateľom zapojiť sa do spoločných výziev s priateľmi, čím sa môžu vzájomne motivovať alebo si vymieňať rady a tipy.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.