Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Garmin Forerunner 945 - nadupané hodinky s meraním šialených vecí

Garmin Forerunner 945 - nadupané hodinky s meraním šialených vecí
Patrik Kimijan
Garmin Forerunner 945 - nadupané hodinky s meraním šialených vecí
90 %
Od Garminu si už dnes vyberie hodinky úplne každý. Atléti, piloti, golfisti, drsňáci, kravaťáci, modelky a niečo sa nájde aj pre malé deti. No ak výber zúžime na fitness hodinky, tak to najlepšie, čo si dnes môžete kúpiť, sa volá Forerunner 945.

Výhody

  • detailná analytika pre množstvo športov
  • dodávané príslušenstvo
  • Garmin Pay

Nevýhody

  • pre hobby športovca možno až príliš veľa dát
  • vysoká cena
Zdroj | Garmin

Nové hodinky od Garminu využijete pri mnohých športoch, no Garmin týmito nadupanými hodinkami cieli primárne na triatlonistov. A verzia Blue & Slate Tri-Bundle je best-of-the-best, pretože ku špičkovým hodinám dostanete okrem štandardného príslušenstva aj dva hrudné pásy – jeden na behanie a iné suchozemské športy, druhý na plávanie.

Samotné hodinky si zachovali veľmi vydarený dizajn predchádzajúcej verzie, no edícia Blue Bundle s modrými prvkami a žiarivo modrým remienkom vyzerá naozaj perfektne.

Ďalšia vec, za ktorú si Garmin zaslúži pochvalu, je ovládanie. Päť výrazných tlačidiel s vynikajúcou odozvou na stlačenie, no predovšetkým ich funkcionalita zostávajú rovnaké, ako pri nižších modeloch Forerunner family.

Nový multišportový špeciál nadväzuje funkcionalitou na svojich predchodcov, no ako sa na správnu vlajkovú loď patrí, ponúka toho úplne najviac. Pulzy, odhad VO2 Max, metriky behu a plávania, virtuálny partner či tréningový efekt sú síce super funkcie, no sú tu už pár rokov a málokoho dnes ohúria.

Čím však Forerunner 945 ohúriť môže, je napríklad integrovaný optický snímač PULSE OX, ktorý dokáže veľmi presne zmerať úroveň kyslíku v krvi, čo oceníte pri záťaži vo vysokej nadmorskej výške.

Alebo funkcia Body Battery, ktorá na základe nameraných dát o spánku, aktivite, srdcovej frekvencii a strese dokáže vypočítať aktuálne energetické zásoby vášho tela. Incident detection zase zabezpečí, že keď hodinky pomocou akcelerometra detekujú pád, napríklad z bicykla, tak cez pripojený smartfón odošlú SMS s GPS súradnicami na vopred zadefinované číslo.

Okrem toho môžete hodinky používať ako prehrávač streamovanej hudby (už aj zo Spotify), alebo si do internej pamäte uložiť až 1000 vlastných skladieb. Aby som nezabudol, Forerunner 945 môžete už aj na Slovensku používať na bezkontaktné platby. 

Na to, aby som sa zamiloval do týchto hodiniek, som potreboval asi 5 minút. Sú ľahké, krásne, dobre sa ovládajú a dokážu zmerať šialené veci. Ich cena ma však doslova zamrazila. 599,99 € za verziu Black & Slate, resp. 749,90 € za Blue & Slate Tri-Bundle je poriadne veľa.

Zdroj | Garmin