Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Garmin Fenix 7 konečne ponúknu dotykové displeje, aj LED svetlo

Garmin Fenix 7 konečne ponúknu dotykové displeje, aj LED svetlo
Zdroj | Garmin
Stanislav Vinc
Garmin Fenix 7 konečne ponúknu dotykové displeje, aj LED svetlo
Zdroj | Garmin
Zdroj | Garmin

Garmin osviežil svoju sériu fenix určenú pre tých najnáročnejších o novú generáciu, ktorá so sebou prináša dlho očakávané dotykový displej, ako aj praktické dvojfarebné LED svetlo, ktoré bude plniť aj bezpečnostnú funkciu.

Smart hodinky Garmin série fenix vždy vynikali pokročilými športovými funkciami, šikovnými vychytávkami do terénu, ako aj zvýšenou odolnosťou. Oproti konkurenčným modelom sa však pri ich ovládaní Garmin prekvapivo dlho držal klasických tlačidiel, ktoré sú predsa len pri ich ovládaní v rukaviviach či vo vode o niečo praktickejšie, ako dotykový displej. Po novom už ale budú mať používatelia konečne na výber.

V situáciách, kedy vás práve oblečenie alebo prostredie nebude nútiť ovládať hodinky pomocou tlačidiel, už budete môcť s novou sériou Garmin fenix 7 už hodinky ovládať aj pomocou dotyku. Hodinky si pritom v strednej a najvyššej verzii zachovávajú 1,3“ displej so solárnym nabíjaním uložený v 42-51 mm ciferníku odolnom voči nárazom, extrémnym teplotám i vode.

Zdroj | Garmin

Dotykový displej si pravdepodobne nájde svoje uplatnenie najmä pri presnejšom ovládaní vstavaných turistických, lyžiarskych či golfových máp, ktoré už po stránke softvéru tradične dopĺňajú aj vstavané cvičebné programy a trénerské nástroje na zlepšenie invervalov či regeneráciu.

Zdroj | Garmin

Spomínané LED svetlo bude primárne slúžiť ako bezpečnostný prvok pri športovaní za tmy, resp. za šera. Svietiť bude môcť na bielo, aj na červeno a využiť ho bude možné aj na zobrazenie kadencie pri behu či upozornenie na prijatú notifikáciu.

Hodinky dokážu okrem základných pohybových dát zároveň merať tep, hladinu kyslíka v krvi a dýchanie, čo využijú nielen pri sledovaní športových aktivít, ale aj spánku. Podporovať budú aj notifikácie, hudobné aplikácie Spotify, Deezer a Amazon Music, ako aj bezkontaktné platby prostredníctvom Garmin Pay.

Pozrite si

Garmin prináša dvojicu hodiniek. Potvrdzuje, že patrí medzi špičku v obore

Hodinky budú dostupné vo verzii Standard, Solar a Sapphire Solar vo veľkostiach 42 mm, 47 mm a 51 mm. V základnej verzii budú začínať na cene 699,99 dolárov a končiť pri 999,999 dolároch, ktoré zaplatíte za najväčšiu a zároveň najvyššiu verziu.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj