Reklama

Garmin Drive - viac, než navigácia

Zdroj | Garmin
Patrik Kimijan
Zdroj | Garmin
Zdroj | Garmin

To, že GPS navigácie ešte stále nie sú mŕtve, opäť raz dokazuje Garmin svojimi novými modelmi Drive.

V Garmine už pomerne dávno pochopili, že čistokrvné jednoúčelové navigácie ľudia až tak veľmi nepotrebujú. Pre občasné navedenie na správne cesty bude väčšine stačiť smartfón, a preto Garmin začal veľmi rozumne svoje produkty dopĺňať o funkcie, ktoré z nich robia viac ako navigácie.

Zdroj | Garmin

Viem, klišé jak prasa, ale v tomto prípade najlepšie vystihuje charakter nových strojov. Modelový rad Garmin Drive prináša presne tie rozšírenia a funkcie, aké by pred pár rokmi v navigáciách čakal málokto, keďže vtedy sa len začali objavovať v podobe príplatkovej výbavy prémiových modelov áut.

Mám na mysli technológie ako varovanie pred zrážkou pri tesnom priblížení k autu pred vami, upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu, alebo Garmin Real Vision, teda funkcie, ktoré sa stali dostupnými aj pre majiteľov starých plechovíc hneď po tom, ako niekomu chytrému napadlo namontovať do GPS navigácie kameru.

Z nových modelov je ňou vybavený iba ten s názvom DriveAssist, k ostatným sa dá dokúpiť Garmin Dash Cam. Druhou skupinou nových funkcií sú tie, ktoré sú založené na kvalitných mapových podkladoch.

Zdroj | Garmin

Sem patria napríklad upozornenia na blížiacu sa ostrú zákrutu, železničné priecestie či miesta s častým prechodom lesnej zvery cez cestu, rozšírený asistent pre správne radenie do jazdných pruhov doplnený o zobrazovanie komplikovaných križovatiek v režime Bird´s Eye či databáza POI rozšírená o dáta z Foursquare.

Tretím krokom na ceste medzi obyčajnou navigáciou a špičkovým asistenčným systémom je konektivita. Navigácie Garmin Drive môžete spojiť so svojím smartfónom cez appku Garmin Smartphone Link, čím získate prístup k real time dátam o dopravnej situácii a viete tak veľmi operatívne optimalizovať svoju trasu podľa aktuálnej dopravnej situácie.

K navigáciám Garmin Drive môžete pripojiť aj externé kamery a tu už to začína byť zaujímavé. V ponuke Garminu nájdete bezdrôtovú cúvaciu kameru BC 30, ktorú stačí namontovať niekam nad zadnú ŠPZ-ku, zabezpečiť napájanie a potom si už môžete obraz z nej kedykoľvek, nielen pri cúvaní, zobraziť na displeji navigácie.

Ešte lepším nápadom je pripojiteľná kamera s názvom Garmin babyCam, čo je vlastne prvý video monitor detí do auta. Malú kamerku s vydareným dizajnom umiestníte tak, aby snímala vaše dieťa, vďaka čomu môžete sledovať aktuálne rozpoloženie najdôležitejšieho pasažiera na palube.

Stačí prepnúť zobrazenie navigácie z mapy na babyCam.

Novinky od Garminu sú rozdelené do štyroch modelových verzií a tie sa ďalej líšia rôznou mapovou výbavou. Základný model Garmin Drive s cenou od 129,90 € je vybavený klasickým dotykovým displejom v troch veľkostiach a všetkými podstatnými funkciami upozornení pre vodiča.

Zdroj | Garmin

Z troch veľkostí kapacitného displeja si môžete vybrať pri modeli Garmin DriveSmart, ktorého cena začína od 229,90 €. Okrem mapy celej Európy získate aj funkcie Bird´s Eye & photoReal a Bluetooth rozhranie na prepojenie s telefónom.

Ak vás zaujali všetky tie výhody integrovanej kamery, budete si musieť pripraviť 349,90 €, za čo dostanete Garmin DriveAssist s 5-palcovým kapacitným displejom a mapami 45 krajín Európy.

Najvyšší model z nového radu Drive má označenie DriveLuxe a je to vlastne to isté, ako DriveSmart, len má navyše magnetický aktívny držiak a hliníkové telo. Za túto eleganciu zaplatíte 379,90 €.

Vďaka množstvu praktických funkcií, konektivite a hlavne vďaka možnosti rozšírenia o obraz z niekoľkých kamier sú nové modely Garmin Drive viac premakané asistenčné systémy, ako GPS navigácie.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.