Reklama

Garmin-Asus nüvifone M10 a A50: dva nové GPS mobily

Marek Šimunek

Spoločnosť Garmin–Asus, ktorá vznikla spojením síl týchto dvoch firiem, dnes predstavila  dva nové smartfóny spojené s navigáciou – M10 a A50. Model M10 by mal byť na slovenskom trhu dostupný už v priebehu marca tohto roku.

Garmin–Asus nüvifone M10 

Smartfóny predávané pod značkou Garmin–Asus sú spojením plnohodnotnej navigácie a mobilného telefónu do jedného zariadenia. Ako sa na MWC vyjadril prezident spoločnosti Garmin Cliff Pemble: „Užívateľov unavuje prenášanie niekoľkých zariadení a tak hľadajú zariadenie, ktoré im ponúkne funkcie ako samostatný telefón, notebook, navigácia a digitálny fotoaparát.“ Presne pre tento účel sú určené zariadenia Garmin–Asus.

 

Garmin–Asus nüvifone M10

Model M10, ktorý sa bude predávať aj na slovenskom trhu v priebehu marca tohto roku v čiernom prevedení, je plnohodnotný dotykový telefón s operačným systémom Microsoft Windows Mobile 6.5.3. V zariadení teda nájdete všetky vymoženosti tohto operačného systému, medzi ktoré patrí napríklad Windows Markeplace pre rýchle vyhľadávanie a inštaláciu obľúbených aplikácii alebo jednoduchý prístup k sociálnym sietiam. Samozrejmosťou je integrácia navigácie Garmin, ktorá je integrovaná už priamo v jadre operačného systému a tak poskytuje tie najlepšie možnosti lokalizácie polohy aké sú v dnešnej dobe na mobilných telefónoch s týmto operačným systémom možné. O rýchly beh aplikácii sa stará procesor Qualcomm s taktom 600 MHz, ktorému sekunduje úctihodná pamäť RAM o veľkosti 512 MB a rovnako veľká pamäť ROM. Poslednú menovanú je samozrejme možné rozšíriť pomocou pamäťových kariet microSD. Všetky potrebné informácie sú zobrazené na 3,5“ displeji s rozlíšením 480 x 800 bodov. V dátovej oblasti sa môžete spoľahnúť na Triband GSM modul s podporou HSDPA, prípadne pre lokálne pripojenie môžete použiť Bluetooth 2.0 alebo Wi-Fi 802.11 b/g. Garmin–Asus nüvifone M10 nesklame ani ako fotoaparát a to vďaka 5 Mpx integrovanému fotoaparátu, ktorý okrem fotenia umožňuje aj natáčanie videa v rozlíšení 800 x 480 bodov. Hudobných nadšencou poteší aj integrácia 3,5 mm auddio konektoru. O dostatok energie sa bude starať batéria o veľkosti 1 500 mAh.

 Garmin–Asus nüvifone M10

Garmin–Asus nüvifone A50

Rovnako zaújmavým zariadením, ktorého osud na slovenskom trhu ešte nie je istý je model A50. Ten na rozdiel od M10 ponúka operačný systém Android OS vo verzii 2.0 a je primárne určený na navigovanie. Zobrazovacím prvkom je 3,5“ HVGA (480 x 320 px) kapacitný displej. Celé prostredie operačného systému je upravené pre jednoduché ovládanie dotykom prstov. Integrovaná pamäť dosiahla hodnotu 4 GB a je ju možné rozšíriť pomocou microSD kariet. Pre pripojenie môžete okrem GSM modulu podporujúceho i HSDPA využiť aj Bluetooth 2.0 s podporou A2DP alebo Wi-Fi b/g. Slabšie oproti modelu M10 je na tom rozlíšenie digitálneho fotoaparátu, ktoré dosahuje len 3 Mpx. Samozrejmosťou je v prípade telefónu s operačným systémom Android plná podpora služieb Google ako Gmail, YouTube alebo Google Maps. Ako navigačný softvér je použitá navigácia Garmin, ktorá v prípade A50 podporuje cityXplorer mapy pre jednoduché plánovanie výletov v meste, ktoré zahŕňajú aj možnosti hromadnej dopravy.

 Garmin–Asus nüvifone A50

Garmin–Asus nám opätovne prichystal zaujímavé zariadenia, ktoré sú konečne i konkurencieschopné. Model nüvifone M10 v čiernom prevedení by mal byť dostupný aj na Slovensku za cenu približne 400 €. Novinka s Androidom nüvifone A50 sa žiaľ na Slovensku nebude predávať.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.