Reklama

Garmin-Asus nüvifone A10: nový navigátor s Androidom

Marek Šimunek

Spojenie spoločností Asus a Garmin nie je asi pre žiadneho mobilného fanúšika novinkou. Na tohtoročnom veľtrhu Computex uzrel svetlo mobilného sveta nový výsledok spolupráce týchto dvoch značiek pod označením Garmin-Asus nüvifone A10, ktorý je vynikajúcim smartfónom a navigáciou súčasne.

Garmin-Asus A10

Garmin-Asus nuvifone A10 je ďalším prírastkom do rodiny navigačných smartfónov, ktoré vznikajú spojením spoločností Garmin a Asus. Operačným systémom je Android OS, avšak informácie o konkrétnej použitej verzii zatiaľ uverejnené neboli a tak nám ostáva dúfať, že sa v A10 objaví posledná predstavená verzia tohto stále obľúbenejšieho operačného systému Android 2.2. Nüvifone A10 bude disponovať 3,2“ displejom s rozlíšením 320 x 480 bodov. Samozrejmosťou bude predinštalovaný navigačný softvér Garmin s možnosťou využitia pre pešiu alebo automobilovú navigáciu.

cityXplorer na palube

V nüvifone A10 nájdeme aj funkciu cityXplorer, ktorá vám umožní jednoduché plánovanie cesty s využitím aj verejnej dopravy. O dostatok energie na cestách sa postará 1 500 mAh batéria. Vďaka operačnému systému Android sa môžete tešiť aj zo všetkých výhod, ktoré tento systém prináša, ako napríklad jednoduchá synchronizácia kontaktov, Gmail, Youtube alebo viac ako 30 tisíc aplikácií určených pre tento operačný systém v Android Markete. Zaujímavé miesta, ktoré ste navštívili môžete jednoducho zachytiť pomocou 5 MPx integrovanej kamery s automatickým zaostrovaním, ktorá do fotiek doplní aj GPS súradnice. Nový Garmin-Asus nüvifone A10 by sa na trhu mal objaviť v druhej polovici tohto roka za zatiaľ nestanovenú cenu.

Garmin-Asus A10

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.