Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Galaxy Watch4 vs Galaxy Watch3. O koľko sú nové aj lepšie?

Galaxy Watch4 vs Galaxy Watch3. O koľko sú nové aj lepšie?
Zdroj | Samsung
Richard Pliešovský
Galaxy Watch4 vs Galaxy Watch3. O koľko sú nové aj lepšie?
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Samsung pred mesiacom predstavil nové smarthodinky, čo môže byť dobrým dôvodom na kúpu. A to nielen nového modelu, ale i minuloročného, ktorý sa teraz dá získať za lepšiu cenu. Oplatí sa však takáto investícia? Aké sú rozdiely medzi generáciami?

Najväčšou zmenou je nahradenie vlastného OS Tizen novým systémom, na ktorého vývoji sa podieľal okrem Google aj Samsung. Ide o dôležitú zmenu, pretože prinesie do hodiniek podporu (azda) všetkých aplikácii určených pre Watch, ale aj praktickú možnosť platby hodinkami vďaka službe Google Pay. To doteraz nebolo v našich končinách s hodinkami Samsung možné.

Pozrite si

Súboj Samsung Galaxy Watch3 vs Apple Watch Series 5

Hodinky získali novú zdravotnú funkciu analýzu zloženia tela a ponúkajú vylepšené funkcie. Vzhľadovo sú to však stále Samsungy, s pekným, nadčasovým a funkčným dizajnom.

Galaxy Watch4 poháňa nový procesor a beží na novom operačnom systéme Wear s nadstavbou One UI Watch.

Pre používateľa je dôležitý fakt, že cena nových Galaxy Watch4 začína už na 269 eur, čo je oveľa menej než suma, na akej vstupovali na trh minulý rok Galaxy Watch3. Musíme však priznať, že Watch4 pripomínajú model Active a minuloročné Watch3 sú dizajnovo vydarenejšie. Je to však logické, pretože Active2 nahrádzajú Watch4.

Platforma Samsung One UI Watch zaisťuje lepšiu integráciu so zvyškom ekosystému zariadení Samsung. Nastavenia sa zo smartfónu Galaxy automaticky prenesú do smarthodiniek a naopak. One UI Watch zároveň využíva rozsiahlu knižnicu ciferníkov s bublinkovými číslami, animáciami zvierat a farebne koordinovanými komplikáciami, ktoré vám môžu pripomínať  Android 12.

Nový zdravotný senzor kombinuje monitorovanie srdcového tepu, monitoring elektrokardiogramu a analýzu bioelektrickej impedancie (BIA). Podobne ako to, čo nájdete na kvalitných smart váhach, BIA vysiela cez ľudské telo slabý elektrický prúd na analýzu percenta telesného tuku, indexu telesnej hmotnosti (BMI), svalovej hmoty, kostnej hmoty, percenta telesnej vody a ďalších. Meranie je jednoduché – prsty podržíte na bočných tlačidlách cca 15 sekúnd.

Nový model má tiež vylepšené metriky sledovania spánku. SpO2 sa na Galaxy Watch4 meria počas spánku raz za minútu, Watch3 to robil len raz za 30 minút. Aj vďaka tomu vydrží nový model niečo cez jeden deň, oproti Watch3, ktoré sa blížili k dvom dňom.

Meniť, alebo nemeniť?

Ak zvažujete kúpu nových inteligentých hodiniek, voľba bude jasná, oveľa viac sa oplatí nový model. Čo však vtedy, ak máte minuloročné hodinky? Pokiaľ nevyhnutne potrebujete platiť smarthodinkami, zrejme vám neostáva nič iné, ako investovať do novinky. Ak to pre vás nemá až takú prioritu, pokojne počkajte ešte rok, kým nepríde ďalší model. Možno dostane ďalšie funkcie, ktoré neponúkajú súčasné Watch4.

Pozrite si

Ako si ma získali Samsung Galaxy Watch4 Classic

Samsung v auguste predstavil okrem základnej série Galaxy Watch4 aj prémiové modely, Watch4 Classic. Na výber sú tiež v dvoch veľkostiach, okrem otočnej lunety, tela z hliníka a nehrdzavejúcej ocele však neponúkajú žiadne funkcie navyše.