Reklama

GALAXY A3 a A5 je nová hliníková selfie dvojica od Samsungu

Marek Šimunek

Hliník je obľúbeným materiálom už aj u Samsungu. Potom, ako svetlo sveta uvidel nový Samsung GALAXY Alpha s hliníkovým rámom a najnovší Note 4, ktorý tiež nahradil lacne pôsobiaci plast kovom prichádza rovno dvojica noviniek z dielne Samsungu, ktorej tiež nie je hliník cudzí.

Samsung Galaxy A5

Samsung GALAXY A5

Pozrite si: 
RECENZIA Samsung GALAXY A5: drahý kovový elegán

Dve novinky nesú označenie GALAXY A5 a Galaxy A3. Obe ponúknu okrem kvalitného kovového tela aj tenké telo. GALAXY A5 bude mať hrúbku len 6,7 mm a GALAXY A3 bude s hodnotou 6,9 mm o niečo hrubší. Dvojica noviniek bude aj veľmi dobrým módnym doplnkom, keďže budú dostupné v rôznych farbách. Okrem čiernej a bielej si ich tak budete môcť kúpiť aj v zlatej, modrej a striebornej farbe.

Samsung Galaxy A3

Samsung GALAXY A3

Možno už tušíte, že Samsung GALAXY A3 bude tým menej vybaveným z dvojice. Jeho príjemné rozmery (130,1 x 65,5 x 6,9 mm, 110g) budú ukrývať 4,5“ Super AMOLED displej s qHD rozlíšením. O pohon Androidu 4.4 s grafickou nadstavbou TouchWiz UI sa bude starať štvorjadrový procesor s taktom 1,2 GHz, ktorý bude mať k dispozícii 1 GB RAM. Úložný priestor má kapacitu 16 GB, ale nebude chýbať možnosť jeho rozšírenia o microSD karty.

Hlavný fotoaparát v jeho prípade ponúkne rozlíšenie 8 Mpx, pričom rovnako ako vybavenejší model GALAXY A5, bude aj „á-trojka“ disponovať 5 Mpx webkamerou, ktorej nebudú chýbať rôzne režimy pre dokonalé vytváranie selfies. Plná dátová výbava zahŕňa aj LTE. Škoda však slabšej batérie, ktorá bude mať kapacitu 1 900 mAh. Výdrž teda pravdepodobne nebude silnou stránkou tohto modelu.

Samsung Galaxy A5

Samsung Galaxy A5

Vybavenejším z novej dvojice bude Samsung GALAXY A5, ktorý v trochu väčšom tele (139,3 x 69,7 x 6,7 mm, 123 g) ponúkne 5“ HD Super AMOLED displej. Štvorjadrový procesor s taktom 1,2 GHz bude mať v tomto prípade k dispozícii 2 GB RAM a interné úložisko bude mať pri GALAXY A5 použiteľnejšiu kapacitu 16 GB. Ani v tomto prípade nechýba možnosť jej rozšírenia pomocou microSD kariet. Hlavný fotoaparát ponúkne rozlíšenie 13 Mpx a webkamera bude rovnako dobre vybavená, ako v prípade modelu A3. Kapacita integrovanej batérie narástla na 2 300 mAh.

Samsung Galaxy A3

Samsung GALAXY A3

Novinky Samsung GALAXY A3 a GALAXY A5 sa začnú na vybraných trhoch predávať v priebehu novembra tohto roku. Na Slovensko sa však dostanú až v priebehu januára 2015 a ich cena nebola zatiaľ stanovená.

Foto: Samsung

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.