Reklama

Futuristické Hi-Fi od Sony

Drahomír Piok

Európska  pobočka spoločnosti Sony Predstavila nový Hi-Fi systém s označením CMT-CX5BiP. Základnú podmienku pre úspech spĺňa, obsahuje iOS dock, a tak sa môže stať aj vašim doplnkom domácnosti. Okrem toho je jeho súčasťou aj CD mechanika, USB konektor alebo digitálne rádio.

Sony CMT-to CX5BiP

Sony nedávno odhalilo nový lifestylový, domáci, malý Hi-Fi systém. Konštrukcia má oblé tvary a dizajn tak nadobudol moderný a futuristický nádych. Jeho stavba umožňuje aj pripevnenie na stenu. Dostupný bude v dvoch farebných variantoch, bielej a čierno-hnedej. Aj keď vyzerá audio súprava ako celok, reproduktory sa dajú oddeliť. Škoda, že nemajú vlastné napájanie a neovládajú bezdrôtový prenos hudby, takto ste limitovaný káblom od zostavy. Tá má na vrchu zopár základných ovládacích tlačidiel, iOS dock pre iPhone alebo iPod a malý jednoriadkový, monochromatický displej. Hudbu bude prenášaná cez 2 x 20 W stereo reproduktory.

Sony CMT-to CX5BiP

Zostava obsahuje analógové FM rádio s RDS, no aj digitálne DAB či DAB+. CD mechanika je ukrytá pod predným krytom a USB  konektor na jeho spodnej časti. Cez USB dokáže prehrávať formáty MP3, WMA, WAV a ACC. CD mechanika si rozumie s klasickými CD Audio alebo MP3 diskami. Ostatné audio zariadenia môžete prepojiť cez rozhranie AUX. Bohužiaľ, mi tu chýba niečo extra, prečo práve by som si mal vybrať tento produkt Sony z ohromného množstva konkurenčných výrobkov. Podpora Bluetooth alebo Wi-Fi skrátka veľmi chýbajú. Dostupnosť na trhu sa uvádza ako august tohto roka. Ceny oznámené zatiaľ neboli.

Sony CMT-to CX5BiP

Foto: Sony

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.