Reklama

Full HD projektory od Epsonu za dobrú cenu?

Drahomír Piok

Epson uviedol do svojho portfólia dva nové projektory s označením EH-TW3600 a EH-TW3200. Oba sú samozrejme s vysokým rozlíšením Full HD, mjú množstvo inovatívnych technológií  a navyše sú konečne aj cenovo dostupné. Ak si chcete vychutnať skutočne veľký zážitok pri pozeraní televízie či hraní na hernej konzole, pokojne si jeden zaobstarajte.

Epson EH-TW3600

Títo dvaja sú skutočne na nerozoznanie, majú na sebe totiž ten istý plastový kryt. Elegantný dizajn v bielom prevedení sa ľahko zakomponuje kdekoľvek v domácnosti. Po technickej stránke sa odlišujú iba dvoma parametrami. O niečo slabší z bratov je EH-TW3200. Ochudobnený je pri dynamickom kontrastnom pomere, ktorý má 25 000:1 a maximálnym jasom 1 800 lumenov. Model EH-TW3600 má svietivosť 2 000 lumenov a dynamický kontrast 50 000:1. Toto sú jediné rozdiely týchto noviniek. Obe disponujú 3LCD technológiou, ktorá presnejšie reprodukuje farby a vie jemnejšie odstupňovať odtiene šedej. Nová generácia D7 LCD panelov ponúka vylepšenú kvalitu reprodukovaného obrazu. Pôsobivý kontrast zaisťuje ostré a farebné snímky. Spomínanému výraznému jasu by nemalo vadiť ani denné svetlo v miestnosti, a tak sa nebudete musieť obťažovať zaťahovať závesy či žalúzie.

Epson EH-TW3600

Cenovka nižšia ako TV? Skoro…

Pri skvelej kvalite obrazu, Epson prináša aj 10-bitový Pixel Works video čip, ktorý má zaistiť plynulosť obrazu, jas, no aj ostrosť rýchlo pohybujúcich sa obrázkov/scén hlavne pri hraní hier. Použitý objektív má 2,1x optický zoom a disponuje horizontálnym aj vertikálnym posunom. Zaostruje sa však iba manuálne. Zato projektor sa môže pochváliť širokou škálou konektorov. Od bežného VGA, USB, 3,5 mm audio konektora až po 2x HDMI vo verzii 1.3. Veľkosť projekčného obrazu sa pohybuje od 30“ až po 300“ vo formáte 16:9. Ako svetelný zdroj slúži 200 W žiarovka s výdržou 4 000 hodín. Hlučnosť zariadenia pri projekcii sa pohybuje na hranici 22 dB. Rozmery projektora sú 360 x 450 x 136 mm a hmotnosť 7,3 kg. Keďže som na začiatku spomínal, že sú cenovo prijateľné, musím podotknúť, že ich od októbra nájdete na pultoch obchodov s cenovkou okolo 1 400 € za vyšší model a cenou približne 1 000 € za model EH-TW3200. A na záver jedna otázka pre vás čitateľov, boli by ste ochotní vymeniť vašu televíziu za takýto Full HD projektor? Svoj názor môžete vyjadriť aj v ankete nižšie.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.