Reklama

FUJIFILM X-T200 má v sebe gyroskopickú stabilizáciu videa!

Števo Porubský

Japonský FUJIFILM prekvapil novým cenovo dostupným CSC aparátom X-T200, ktorý vybavil špeciálnou stabilizáciou videa. V X-T200-ke má ponúkať špičkovú stabilizáciu videa pomocou gyroskopu. To navyše novinka zvláda v 4K Ultra HD rozlíšení.

Zdroj | FUJIFILM

FUJIFILM X-T200 je priamym nástupcom modelu X-T100 z roku 2018. Kým predošlý model patril k priemeru tej doby, novinka ukazuje, že chce zaujať podstatne väčšiu časť populácie fanúšikov fotografie. Aj novinka má zabudovaný 24,2 Mpx APS-C CMOS snímač, ktorý sa bežne používa vo veľkých zrkadlovkách.

Ten je však plne stabilizovaný a využíva nový autofókus s detekciou tváre a oka. Na zaostrovanie využíva fázový posun. V prípade videa aj detekciu kontrastu. Citlivosť snímača výrobca udáva na ISO 100 – ISO 51 200.

Zdroj | FUJIFILM

Plusom je i pomerne rýchle kontinuálne snímanie rýchlosťou 8 fps v plnom rozlíšení. Okrem iného X-T200 ponúka 11 režimov digitálnej filmovej simulácie (PROVIA/STANDARD, Velvia/VIVID, ASTIA/SOFT, CLASSIC CHROME, PRO Neg Hi, PRO Neg. Std, MONOCHROME, MONOCHROME+Ye FILTER, MONOCHROME+R FILTER, MONOCHROME+G FILTER, SEPIA). Okrem toho má novinka aj 20 pokročilých filtrov, ktoré zahŕňajú nový filter Clear.

Na rozdiel od predchodcu je 4K Ultra HD video už v použiteľnom 30 fps formáte, nie 15 fps. Navyše využíva tzv. crop faktor, kedy 4K UHD video je vytvárané z 6K záznamu a zvláda aj HDR. Vo Full HD rozlíšení je X-T200 schopná ísť na 120 fps. Absolútnou novinkou je digitálny gimbal, ktorý má dodatočne stabilizovať video. Využíva na to gyroskopický senzor.

Zdroj | FUJIFILM

V zadnej časti je nový 3,5″ dotykový displej s rozlíšením až 1 280 x 720 px. Displej je plne výklopný, čo určite ocenia vlogeri i selfie maniaci. Elektronický hľadáčik má rovnaké rozlíšenie – 1 024 x 768 px. Je typu OLED.

Zdroj | FUJIFILM

Pozitívom môže byť i hmotnosť, ktorá je o 80 gramov nižšia, ako u predchodcu. Určite plusom je i osadenie USB-C portu, ktorý vie nabíjať i batériu. Batéria má zvládnuť 270 CIPA záberov. Nechýba ani 3,5 mm audio port pre mikrofón. Nechýba ani Wi-Fi 4 či Bluetooth 4.2.

FUJIFILM X-T200 bude k dispozícii ako kit s objektívom XC15-45mmF3.5-5.6 OIS PZ v troch farbách (strieborná, tmavo strieborná, champagne gold). Cena bude 849 €.

Zdroj | FUJIFILM
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.