Reklama

Fujifilm X-E3 má 24,3 Mpx čip a Ultra HD video

Zdroj | Fujifilm
Števo Porubský
Zdroj | Fujifilm
Zdroj | Fujifilm

Japonský Fujifilm predstavil nový CSC model série X, konkrétne model X-E3. Novinka ponúkne 24,3 Mpx X-Trans CMOS III snímač, množstvo funkcií a navyše aj Ultra HD video. Retro kúsok bude v predaji aj u nás.

Novinka z dielne Fujifilmu prichádza ako nástupca modelu X-E2 ešte z roku 2013. Po dlhých 4 rokoch tu tak máme CSC foťák, ktorý má mierne odlišný dizajn, kompaktnejšie rozmery a nižšiu hmotnosť.

Zdroj | Fujifilm

Zmien sme sa dočkali aj vo vnútri a to celkom podstatných. Novinkou je X-Trans CMOS III snímač s veľkosťou APS-C a rozlíšením 24,3 Mpx. Tomu sekunduje X-Processor Pro. Aj ten dovoľuje novinke snímanie do rýchlosti 5 fps, ostrí pritom 0,06 sekundy. Na fotenie je vraj pripravený už za 0,4 sekundy.

Zdroj | Fujifilm

Na sledovanie fotenej scény slúži nielen hybridný OLED hľadáčik, ale aj 3-palcový displej s VGA rozlíšením. Ten je dotykový a umožňuje využívať funkciu Focus Area Selection alebo Touch Shot.

Novinkou v Fujifilme X-E3 je aj možnosť natáčania Ultra HD videa pri 30 fps. Navyše je možné využívať simulácie filmov, ktorými je Fujifilm preslávený.

Samozrejmosťou sú manuálne nastavenia vrátane rollera pre čas uzávierky či kompenzáciu expozície, ktorú je po novom možno cez polohu C na rolleri zmeniť od +/- 5EV. Režimy snímania sa ale menia cez menu, vrátane režimu Advanced SR Auto. Nechýbajú však koľajničky pre blesk či iné príslušenstvo.

Zdroj | Fujifilm

Fujifilm X-E3 je zároveň prvým modelom série X, ktorý je vybavený Bluetooth modulom pre pripojenie k smartfónu alebo tabletu.

Novinka by mala prísť na náš trh ešte do Vianoc. Cenu výrobca však doteraz nezverejnil. Pohybovať by sa ale mohla pohybovať okolo 800 €.

https://www.youtube.com/watch?v=OgmvSboq6S8

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.