Reklama

FUJIFILM X-A7 má až 3,5" displej a 24,2 Mpx snímač

Zdroj | FUJIFILM
Števo Porubský
Zdroj | FUJIFILM
Zdroj | FUJIFILM

Japonský FUJIFILM predstavil svoj nový CSC aparát, teda model s výmennými objektívmi. Model X-A7 zapadá do série X-A, aktuálne najdostupnejšej série CSC fotoaparátov od FUJIFILMU. Má však nový APS-C CMOS snímač s rozlíšením 24,2 Mpx.

Zdroj | FUJIFILM

Hoci FUJIFILM X-A7 má APS-C snímač s rovnakým rozlíšením ako viacero ďalších modelov FUJIFILMU. Nový senzor ale podľa výrobcu používa medené vodiče pre rýchlejšie čítanie údajov a zníženie digitálneho šumu. Tiež má mať fázové zaostrovanie po celej ploche senzora s 8,5x viac senzormi fázovej detekcie ako predošlé senzory výrobcu.

Citlivosť snímača je od ISO 100 do ISO 51 200 v rozšírenom režime. Kompenzácia expozície je +/-5EV. Uzávierka sa vie sklápať od 1/4000 sekundy, resp. od 1/32000 sekundy v elektronickom režime. Maximálna rýchlosť kontinuálneho snímania je 6 fps.

Zdroj | FUJIFILM

Režim Enhancer Portrait (Zvýraznenie portrétu) v kombinácii s funkciou Face / Eye AF (Automatické zaostrenie na tvár / oko) zvyšuje kvalitu a funkčnosť snímania autoportrétov, pričom s ľahkosťou dosahuje krásne tóny zaostrenia a pleti. 

K funkcii Advanced SR Auto bola pridaná nová funkcia Bright Mode, ktorá umožňuje fotoaparátu nakonfigurovať ideálne nastavenia na vytváranie HDR a ďalšie možnosti, ktoré vytvárajú jasnejšie a živšie obrázky v jedinom dotykovom režime.

Zdroj | FUJIFILM

Režim Light Trail, ktorý bol pridaný do výberu Scene Position, sa môže použiť na zachytenie svetelných stôp svetlometov automobilov v reálnom čase.

Samozrejmosťou je možnosť natáčať 4K Ultra HD videá pri 30 fps, pre ktoré čerpá dáta z výrezu 6K. Full HD video je možné natáčať aj pri 60 fps. Novinkou je režim „Odpočítavanie videa“, čo má byť užitočné pri uploade videí na sociálne siete. Videá sa natáčajú v predvolenom trvaní: 15, 30 alebo 60 sekúnd, pričom zostávajúci čas na klip sa zobrazuje na displeji.

Zdroj | FUJIFILM

Veľkou novinkou nielen u výrobcu, ale celkovo vo svete fotoaparátov je nový 3,5″ displej. Väčšina, aj drahých modelov, používa 3″ alebo 3,2″ displeje. Nový displej má pomer strán 16:9, nie 3:2 ako väčšina konkurencie. Displej je dotykový a kombinuje nové „inteligentné menu“. Napríklad pre úpravu základných parametrov je nutné iba poklepať po displeji a zmeniť ich. Displej má rozlíšenie 1 280 x 720 px a je plne výklopný.

Zdroj | Fujifilm

Batéria vo vnútri má zvládnuť 270, resp. 440 CIPA záberov v eko režime. Samozrejmosťou je Wi-Fi a Bluetooth pre pripojenie k smartfónu. Dáta sa ukladajú na SDXC UHS-I kartu. Rozmery novinky sú stále príjemných 119 x 67,7 x 41,1 mm, hmotnosť je 320 gramov. FUJIFILM X-A7 bude na trhu dostupný od budúceho mesiaca.

Zdroj | FUJIFILM
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.