Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

FUJIFILM instax mini LiPlay - najmenší a najľahší instantný foťák

FUJIFILM instax mini LiPlay - najmenší a najľahší instantný foťák
Zdroj | FUJIFILM
Števo Porubský
FUJIFILM instax mini LiPlay - najmenší a najľahší instantný foťák
Zdroj | FUJIFILM
Zdroj | FUJIFILM

FUJIFILM už vyše 20 rokov vyrába a predáva instantné fotoaparáty série instax. Dodnes ich výrobca predal už vraj viac ako 45 miliónov kusov. Teraz prichádza s novinkou, doteraz najmenším a najľahším instantným fotoaparátom mini LiPlay. Ten má navyše aj extra funkcie.

Zdroj | FUJIFILM

Nový instax mini LiPlay je vraj hybridný fotoaparát pre okamžitú fotografiu. Na zadnej strane má 2,7″ LCD displej s biednym rozlíšením 320 x 240 px, cez ktorý vidieť čo fotíte a zároveň cez ten si vyberáte, ktoré zábery vytlačíte či ktoré pošlete do appky v smartfóne a zdieľate cez sociálne siete. Cez mobilnú appku je možné diaľkovo instax aj ovládať.

Zdroj | FUJIFILM

Fotoaparát tiež ponúka možnosť nastavenia jasu na základe kompenzácie expozície, ako i šiestich filtrov na spracovanie fotografií, napr. v sépiovom tóne, alebo čiernobielo.

Novinkou je funkcia Sound, pomocou ktorej je možné nahrávať 10-sekundové zvukové stopy a tie následne pripájať k vytlačenej fotografii pomocou Qr kódu. Zvuk je však nutné cez appku v smartfóne nahrať do cloudu. V cloude FUJIFILMU ale ostanú uložené len 12 mesiacov. Po tomto termíne už QR kód nemusí fungovať.

Zdroj | FUJIFILM

Fotoaparát obsahuje aj desať dizajnových rámikov, ktoré je možné zapnúť počas alebo po odfotografovaní tak, aby boli začlenené do obrázka na tlač. 

Nový instax je vybavený aj funkciou Priama tlač, ktorá prenáša fotografiu vytvorenú smartfónom do zariadenia LiPlay. Je to teda opačná funkcia, kedy si viete vytlačiť fotku zo smartfónu cez instax fotoaparát.

V prednej časti aparátu nechýba ani selfie spúšť či mini zrkadielko, aby ste videli, čo fotíte. Fotky môžu mať maximálne 62 x 46 mm. Tie vychádzajú z 4,9 Mpx BSI CMOS snímača s veľkosťou 1/5″. Fotky je možné ukladať aj na microSD kartu.

FUJIFILM instax mini LiPlay má rozmery 122,9 x 82,5 x 36,7 mm, hmotnosť je čosi vyše štvrť kilogramu. Na jedno nabitie má zvládnuť 100 záberov (vytlačiť).

Fotoaparát sa dodáva v troch farbách, z ktorých každá má iné povrchové spracovanie – Stone White v štýle kameňa, Elegant Black s reliéfnou úpravou a Blush Gold s hladkým a lesklým povrchom. Novinka bude v predaji za cenu 169 €. Nový papier Confetti s farebným rámikom bude stáť 9,99 €, štvorcový papier Star-illumination bude za 10,99 €.

Zdroj | FUJIFILM
Zdroj | FUJIFILM
Zdroj | FUJIFILM
Zdroj