Reklama

Fujifilm FinePix Z90: mini kompakt do každej ruky

Marek Šimunek

Okrem množstva poloprofesionálnych a profesionálnych fotoaparátov boli na veľtrhu CES 2011 v Las Vegas predstavené aj fotoaparáty, ktoré majú podstatne bližšie k bežným používateľom. Do tejto kategórie zapadá aj nový kompaktný fotoaparát Fujifilm FinePix Z90, ktorý okrem svojej malej veľkosti, tenkého kovového tela poteší sociálnym cítením a tiež možnosťou nahrávania HD videa.

Fujifilm FinePix Z90

Nový fotoaparát Fujifilm Z90 sa radí medzi štýlové fotoaparáty spoločnosti, čo podtrhuje aj elegantný a kompaktný dizajn. Ľahké kovové telo dosahujúce hrúbku len 17,5 mm a posuvný kryt objektívu chránia fotoaparát pred pádmi a objektív pred poškriabaním. FinePix Z90 je aj napriek svojej veľkosti nabitý funkciami. Základom je 14,2 Mpx CCD snímač schopný natáčania HD videa. Užívateľ má k dispozícii aj 5 násobné optické priblíženie a pokiaľ sa bojíte rozmazaných fotografií, na pomoc vám poslúži optická stabilizácia obrazu. Ak patríte k začínajúcim fotografom, alebo rôzne programy a scény vám veľa nehovoria, môžete sa s kľudným svedomím spoľahnúť na režim SR Auto, ktorý samostatne nastaví parametre pre dosiahnutie čo najlepšej kvality výslednej fotografie.

Fujifilm FinePix Z90

Okrem toho vaše fotografie vylepšia štandardné režimy ako automatické rozpoznanie tváre alebo režim redukcie červených očí. Ak radi fotografujete objekty v pohybe určite vám príde vhod aj plynulé zaostrovanie „Tracking Autofocus“, ktoré sa postará o ostré fotky objektov v pohybe. Ešte jednoduchšie vytvoríte fotografiu pomocou novej funkcie dotkni sa a foť „Tap and Shoot“. Užívateľovi sa stačí dotknúť zaostrovacieho bodu na obrazovke a fotoaparát automaticky nastaví parametre, zaostrí a odfotografuje danú scénu. Pre ovládanie tohto malého kompaktu slúži na jeho rozmery pomerne veľký 3“ dotykový displej, ktorý zaberá takmer celú zadnú stranu fotoaparátu. FinePix Z90 ide s dobou a tak v ňom nájdete aj možnosť rýchleho nahrávania videí na Facebook alebo YouTube. Stačí pripojiť fotoaparát k počítaču a pomocou softvéru MyFinePix Studio odoslať vybrané vytvorené fotografie alebo videá na server. Štýlový kompaktný fotoaparát Fujifilm FinePix Z90 bude dostupný v priebehu januára za cenu 169,95 USD (127,31 €) v šiestich farbách, matnej čiernej, striebornej, ružovej, modrej, purpurovej a červenej.

Fujifilm FinePix Z90

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.