Reklama

Fujifilm FinePix Z800EXR: štýlový kompakt novej generácie

Roman Calík

Fujifilm uvádza na trh ultrakompaktný digitálny fotoaparát FinePix Z800EXR, ktorý kombinuje osvedčené a zároveň nové technológie.Tento štýlový 12 megapixelový bonbónik budete môcť ovládať veľkým dotykovým displejom s uhlopriečkou až 3,5”.

Fujifilm FinePix Z800EXR

To, čo si všimnete na prvý pohľad, je veľmi malé telo prístroja s hrúbkou necelé dva centimetre. Do takto malých rozmerov Fuji dokázalo vtesnať snímač s rozlíšením 12 Mpix a objektív s 5x optickým zoomom, ktorý je prevzatý z osvedčeného modelu Z700EXR. Rovnako ako u ostatných modelov, nový snímač EXR má okrem obrazových pixelov implantované aj pixely autofókusu s technológiou detekcie fáz, používanou v jednookých zrkadlovkách a schopnosťou zaostriť obraz už za 0,158 sekundy. Objektív s kinofilmovým ekvivalentom 35-175mm je o niečo dlhší, ako sme zvyknutí pri kompaktných fotoaparátoch, je ale úplne integrovaný v tele fotoaparátu a vo vypnutom stave ho chráni masívny kryt.

Fujifilm FinePix Z800EXR

Hľadáčik by ste na novej Z800-vke hľadali márne. Zato dotykovo ovládaný LCD displej s rozlíšením 153,000 pixelov pokrýva úplne celú zadnú časť prístroja. Užívateľské rozhranie na displeji je v tomto modeli úplne nové, spolupracuje so zabudovaným orientačným senzorom a zvláda zobrazenie niekoľkých obrázkov naraz. Režim film pracuje až do rozlíšenia 720p, ukladať fotografie a video môžete buď do zabudovanej pamäte s kapacitou 30MB, alebo na karty SD/SDHC, avšak podpora veľkokapacitných SDXC chýba. Nový FinePix Z800EXR sa dokáže prispôsobiť vašemu imidžu, bude k dispozícii v čiernom, zlatom, červenom a ružovom prevedení. V USA sa začne predávať koncom augusta za približne 180 €, k nám by sa mal dostať o niečo neskôr.

Fujifilm FinePix Z800EXR

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.