Reklama

Fujifilm FinePix REAL 3D W3: Už aj 3D HD video!

Roman Calík

Nový 3D fotoaparát Fujifilm je nielen krajší, ale i lepší. Okrem fotografií si užijete aj nahrávanie 3D videí v HD rozlíšení.

Fujifilm FinePix REAL 3D W3

Fujifilm, ktorý minulý rok priniesol prvý 3D fotoaparát na trhu – FinePix Real 3D W1(dostal sa aj na Slovensko), vyťahuje ďalšie eso z rukáva. Je ním vylepšená W1-ka s označením Fujifilm FinePix REAL 3D W3, ktorý zaujme už na prvý pohľad novým vzhľadom a kvalitnejším spracovaním. Poteší i menšie telo v porovnaní s predchodcom, čo nás v redakcii potešilo taktiež. Veľkosť a plastové spracovanie sme totiž prvému modelu vyčítali asi najviac. Tentokrát sa však už sa svoju 3D hračku hanbiť nebudete.

Fujifilm FinePix REAL 3D W3

Novinka ponúka opäť možnosť fotenia 3D fotografií vďaka dvom 10 Mpx snímačom, ktoré sú od seba vzdialené tak ako vaše oči. V 3D môžete fotografovať aj makro snímky. Vylepšená je i podpora nahrávania 3D videí, ktoré môžu byť tentokrát už v HD rozlíšení, teda plných 720p. Za všetko môže najmä nový REAL PHOTO Processor 3DHD. Vďaka dvom mikrofónom môžete nahrávať aj stereo zvuk. Dá sa povedať, že ak výrobca stihne uviesť fotoaparát na trh v septembri, ako avizuje, môže ísť o prvú najdostupnejšiu 3D kameru na trhu. Cena by sa mala totiž blížiť k 500 dolárom, čiže len cca. 393,36 €. Samozrejmosťou sú i funkcie ako úprava fotografií či videí v zariadení na 3,5 palcovom displeji. Výhodou je i možnosť pozerať 3D obsah na displeji bez použitia 3D okuliarov! V 2D režime je k dispozícii aj funkcia Face Detection. Na priblíženie môžete použiť 3-násobný optický zoom. No a na pripojenie fotoaparátu napr. k 3D televízorom slúži HDMI 1.4 s podporou 3D.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.