Reklama

Fujifilm FinePix HS10: ultrazoom s 30-násobným manuálnym zoomom

Števo Porubský

Nový model japonskej spoločnosti sa telom síce podobá na klasickú zrkladlovku, no to objektív na ňom nevymeníte. Ultrazoom v novom tele, 30x manuálnym optickým zoomom, FullHD videom a funkciami zrkadlovky. To je model FinePix HS10.

 

Novinka má nový typ 1/2.3” čipu s označením BSI (Back Side Illuminated ) CMOS s ISO do 6 400. Ten má rozlíšenie 10,3 megapixlov a umožňuje snímať scény s rýchlosťou až do 10 obrázkov za sekundu pri plnom rozlíšení! Nechýba JPEG alebo RAW formát i mnoho nastavení vrátane plného manuálu. Keď už o manuále, objektív s 30x optickým zoomom (24-720 mm, F2,8-5,6) môže byť aj plne manuálny, takže s týmto ultrazoomom si užijete radosť z rýchleho preostrovania ako na klasických zrkladlovkách. O tom, že držíte v rukách zrkadlovku vás bude presviedčať aj veľké telo fotoaparátu s rozmermi 130,6 x 90,7 x 126,0 mm a hmotnosťou 636 gramov (bez batérií). Zaujímavo znejú funkcie ako Motion Panorama (tvorba panoramatických snímkov) alebo Pro Low light mód, ktorý využijete v extrémne slabých svetelných podmienkach. FinePix HS10 podporuje SDHC karty, USB prenos dát a na prenos videa nielen do TV zas HDMI konektor. Na sledovanie scény môžete použiť hladáčik, ale aj 3,0-palcový LCD displej s 230 000 bodmi a cca 97% pokrytím scény. Pre cestovateľov je potešujúce aj to, že novinka podporuje klasické AA batérie (4 x AA).

Video má samozrejme FullHD rozlíšenie (1 920 x 1 080 px, MPEG4, stereo zvuk, 30 fps), pričom výrobca pridal aj niekoľko vylepšení ako napríklad funkciu Super High Speed Movie, ktorá umožňuje nahrávanie videa až pri 1 000 fps! Viem si živo predstaviť nakrúcanie praskajúceho balóna plného vody, či iné scény, kde sa výborne ukáže spomalené nahrávanie. Novinkou je aj pokročilé vyhľadávanie v nahrávkach priamo vo fotoaparáte cez malé náhľady jednotlivých scén. Tým najlepším je asi informácia o cene – 500 USD, čo je približne 357,00 €! Na trhu by sa mal model FinePix HS10 objaviť v priebehu apríla.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.