Reklama

Fujifilm FinePix F300EXR: kompakt ako zrkadlovka

Roman Calík

Zaujímavou novinkou z dielne Fujifilm je nový kompaktný fotoaparát FinePix F300EXR. Disponuje 15x optickým zoomom v ultra-tenkom tele. Nestačí? Tak potom vás možno zaujme Super CCD EXR snímač s rozlíšením až 12 Mpix a schopnosťou zaostriť obraz už za 0,158 sekundy.

Fujifilm FinePix F300EXR

Fujifilm FinePix F300EXR je založený na novom Super CCD EXR snímači, ktorý má okrem obrazových pixelov implantované aj pixely autofokusu s technológiou detekcie fáz, používanou v jednookých zrkadlovkách. To prístroju umožní zaostriť v rekordne krátkom čase len 0,158 sekundy. Za tento výkon sa naozaj nová F300EXR nemusí hanbiť. V prípade zlého osvetlenia môže fotoaparát použiť aj detekciu kontrastu, čo je najrozšírenejšia metóda pri kompaktných fotoaparátoch.

Fujifilm FinePix F300EXR

15x optický zoom

Objektív s 15x optickým zoomom vyvinutý špeciálne pre tento model vám umožní dostať sa veľmi blízko fotografovaného objektu. Nie je to síce to najlepšie, čo si v dnešnej dobe môžete zaobstarať, ale optický zoom sa vždy ráta. Na druhej strane je objektív veľmi spratný, keďže hrúbka tela fotoaparátu – len 23 milimetrov mu úplne postačuje. Vylepšená stabilizácia obrazu používa nový gyroskop a je k dispozícii aj počas filmového režimu. Aj LCD displej poskočil dopredu, tentokrát disponuje až 460,000 obrazovými bodmi a uhlopriečkou 3”. Z funkcií možno spomenúť možnosť odfotiť si 360-stupňovú panorámu a videá vo vysokom rozlíšení až 720p.

Fujifilm FinePix F300EXR

Fujifilm FinePix F300EXR bude k dispozícii v čiernej farbe a na pultoch predajní by sa mal objaviť koncom augusta. Ak je práve F300EXR niečo pre vás, vedzte, že zaň zaplatíte približne 257 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.