Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

FRX1 - z elektrického bicykla sa stala elektrická motorka

FRX1 - z elektrického bicykla sa stala elektrická motorka
Zdroj | UBCO
Michal Biznár
FRX1 - z elektrického bicykla sa stala elektrická motorka
Zdroj | UBCO
Zdroj | UBCO

Elektromobilita neustále napreduje. Svedčí o tom aj rastúce portfólio elektrických bicyklov a motoriek. FRX1 od firmy UBCO je elektrická motorka, ktorej predchodca mal ešte pedále.

S elektrickými motorkami a bicyklami sa roztrhlo vrece. Nie je týždeň, aby sme o týchto ekologických dopravných prostriedkoch neinformovali. Najnovšie tu máme prírastok z Nového Zélandu. Motorku FRX1 od firmy UBCO, ktorá zaujme jednoduchosťou, no tiež vyššou cenou.

Pôvodne teda išlo o hybrid elektrického bicykla a elektrickej motorky. Najnovší model už stratil pedále a ide tak o čistokrvnú motorku s maximálnym dojazdom 80 kilometrov za hodinu.

Zdroj | UBCO
Pozrite si

Španielsky Pursang už v máji ponúkne elektrickú crossovú motorku

Motorka disponuje 15 kW motorom, odpružením a lítiovou 50V 2.2 kWh batériou. Maximálny dojazd motorky je podľa výrobcu 100 kilometrov na jedno nabitie, ktoré by nemalo trvať viac ako šesť hodín.

Vďaka regeneratívnemu brzdeniu motorka umožňuje rekuperáciu, ktorá by mala zvýšiť výdrž batérie o 10 %. Na motorke tiež nájdeme hydraulické brzdy. Použité materiály tvorí hliníková zliatina, ktorá zabezpečila, že motorka má hmotnosť 60 kilogramov.

Samozrejmosťou je podpora pre smartfón aplikáciu. Tá slúži najmä na aktualizácie, no nebudú chýbať najdôležitejšie informácie o motorke.

Zdroj | UBCO
Pozrite si

E-bajk Super73 R stiera hranice medzi bicyklami a motorkami

Pokiaľ vás motorka UBCO FRX1 zaujala, predobjnedať sa dá za 8 999 $. Do výslednej ceny si zarátajte daň a tiež cenu za dovoz do Európy. Ten je plánovaný na koniec tohto roku. Spoločnosť UBCO momentálne rozširuje svoje aktivity po Európe a USA, no základ firmy je stále na Novom Zélande, kde vznikla.

Za samotnú predobjnedávku motorky UBCO FRX1 sa platí 100 dolárov. Treba pripomenúť, že oproti čínskym modelom je UBCO FRX1 dosť drahý model elektrickej motorky.

Zdroj