Reklama

Froyo pre Milestone bude do konca roka 2010!

Marek Šimunek

Motorola Milestone je veľmi obľúbeným Android smartfónom a to najmä vďaka kombinácii veľmi jemného displeja, pevnej konštrukcie a hlavne vysúvateľnej QWERTY klávesnice. Momentálne však tento superstroj ešte stále používa predposlednú verziu operačného systému Android 2.1.

Motorola Milestone

Spoločnosť Motorola však predvčerom uverejnila časovú os aktualizácií jednotlivých zariadení na najnovšiu verziu operačného systému Google Android 2.2 Froyo a európska verzia Motoroly Droid známa pod menom Milestone by sa mala dočkať oficiálnej aktualizácie do konca tohto roku, pričom majitelia v USA sa budú môcť s Froya tešiť už v nasledujúcich týždňoch. Podľa informácii spoločnosti Motorola je najnovšia verzia OS Android 2.2 pre Kanadu, Latinskú Ameriku, Mexiko a Áziu ešte stále vo vývojovej fáze a nie je známe kedy sa tieto trhy dočkajú oficiálnej aktualizácie.

Motorola Backflip

Smutná je však správa pre ostatné modely Motoroly predávané aj na našom trhu. Motorola Backflip a Dext sa narozdiel od amerického trhu aktualizácie nedočkajú, a tak ich poslednou verziou ostáva Android 2.1. Jedinou možnosťou ako dostať Froyo aj do týchto modelov bude pre skúsenejších užívateľov neoficiálna cesta pomocou flashovania upravených ROM, ktoré je však v rozpore zo záručnými podmienkami.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.