Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Frends Classic: slúchadlá od priateľov...

Frends Classic: slúchadlá od priateľov...
Drahomír Piok
Frends Classic: slúchadlá od priateľov...

Slúchadlá z nie príliš pohľadaným dizajnom, inširovaným v americkom priemysle, majú jednoduchú, no zato veľmi pevnú konštrukciu. Na slúchadlách sú skutočné oceľové prvky, výrobca na váhe nešetril, koža, rozložiteľné plasty a recyklovaná lepenka. Výrobca tak chcel dopomôcť k lepšiemu životnému prostrediu a uspokojiť svoju ekologickú dušu.

Frends Classic

Dôkladne testované a ekologické

Frends nie je vlastne žiadna veľká spoločnosť, je to skupinka mladých ľudí, ktorí si raz povedali, že si založia firmu. Začínali ako partia snowboardistov, no momentálne sa snažia vyrábať produkty, ktoré na trhu chýbajú a vyplnia medzeru. Keďže hudba je súčasť ich života, ako sneh, párty či čokoľvek iné, tak aj ponúkajú produkty ako slúchadlá alebo vlastnú značku oblečenia. Ich výrobky podliehajú filozofii, musia byť spoľahlivé, originálne, zábavné, ale aj zaujímavé. Sú dôkladne testované práve touto partičkou na rôznych párty, vo výrivkách, na horách či bežne na uliciach. Sami hovoria, že nechcú vyzerať ako „idioti“ a chcú si byť istý, že tieto výrobky môžu niesť ich meno. Tak isto chcú byť zodpovedný aj k našej matke Zemi a materiály v ich výrobkoch musia byť k Zemi šetrné.

Frends Classic

Slušná výbava, výborná cena

Slúchadlá Frends Classic teda nie sú technologická špička, ale pre bežných používateľov úplne stačia. Ich 2 mm hrubý kábel je potiahnutý špeciálnou textíliou pre zamedzovanie zamotávania slúchadiel. Ak sa už kábel zamotá, tak by sa mal bez ťažkosti aspoň rozmotať. Sú multifunkčné a môžu slúžiť aj ako hadsfree, no oficiálne iba pre iPhone alebo Blackberry telefóny. Taktiež okrem mikrofónu nájdeme na slúchadlách tri tlačidlá pre prehrávač hudby, prehrať/pauza, ďalšia a predošlá skladba a tlačidlo pre ovládanie hovorov. Audio konektor je už štandardne 3,5 mm. Malé membrány reproduktorov sú 40 mm veľké a dosahujú maximálny výkon 103 db. Frekvenčný rozsah je od 20 Hz do 20 KHz a impedancia obsahuje 32 Ohmov. Dostupné sú v štyroch farebných variáciách, bielo-tyrkysovej, čisto bielej, hnedo-fialovej a čisto čiernej. V predaji sú u špeciálnych dílerov a ich cena je 45 € za jeden kus.

Frends Classic