Reklama

Freecom Hard Drive Sq: štvorcový externý pevný disk v hliníkovom šate

Števo Porubský

Spoločnosť Freecom, súčasť holdingovej skupiny Mitsubishi Chemical, predstavil novinku Hard Drive Sq. Ide o 3,5‑palcový externý pevný disk v štvorcovom dizajne s kapacitou do 3 TB čo postačí aj najnáročnejšiemu používateľovi. Okrem iného ho je možné pripojiť k TV a zálohovať si svoje obľúbené relácie.

 Freecom Hard Drive Sq

Freecom Hard Drive Sq je najnovším prírastkom do rodiny výrobkov „Sq“ spoločnosti Freecom a bol navrhnutý v spolupráci s uznávaným priemyselným dizajnérom Armanom Emamim. Hliníkový obal s matným plastom by mal byť nielen štýlový, ale aj praktický – nelepia sa naň odtlačky prstov a toľko prachu ako na súčasné hyperlesklé plastové kúsky.

 Freecom Hard Drive Sq

Rozmery sú príjemných 16 x 16 x 3 cm, hmotnosť záleží od použitého disku. Maximálna kapacita je vraj 3 TB, do vnútra sa zmestí len jeden 3,5-palcový disk. Novinku pripojíte k PC alebo TV pomocou USB rozhrania, a to buď rýchlym USB 3.0 alebo klasickým USB 2.0. Škoda ale, že chýbajú FireWire či Thunderbolt rozhrania. V prípade pripojenia k PC budete mať k dispozícii aj zálohovací softvér Nero. Freecom Hard Drive Sq by mal byť na trhu už v týchto dňoch za cenu od 140 € (1 TB), 180 € (2 TB) až 240 € (3 TB).

Freecom Hard Drive Sq

Foto: Freecom

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.