Foxconn sa posúva vpred, po iPhone bude vyrábať už aj elektromobily

ZDROJ | Foxconn

Spoločnosť Foxconn primárne známa výrobou zariadení pre Apple sa chce etablovať aj v oblasti elektromobilov. Predstavila preto vlastnú platformu pre elektromobily a do roku 2025 si chce odhryznúť slušný kus trhového podielu.

Taiwanská spoločnosť Foxconn má najnovšie vo svojom technologickom portfóliu už aj „otvorenú“ softvérovú a hardvérovú platformu pre elektromobily. Platformu budú môcť využiť najmä menší a začínajúci výrobcovia, ktorí môžu na hotových základoch postaviť svoje vlastné modely vrátane sedanov a SUV.

Spoločnosť plánuje do roku 2024 uviesť na trh komerčne dostupnú polovodičovú batériu, ktorá má vynikať v pomere výdrže a nákladov na výrobu.

ZDROJ | Foxconn

O rok neskôr už plánuje Foxconn disponovať zhruba 10-percentným trhovým podielom v oblasti elektromobilov. V období rokov 2025 až 2030 sa má pritom podľa analýzy Boston Consulting Group predávať zhruba 36 miliónov elektromobilov ročne.

Foxconn v súčasnosti pôsobí ako dodávateľ vybraných komponentov aj pre automobilku Tesla a so skupinou Fiat Chrysler Automotives plánuje v rámci joint-venture spoločnosti vyrábať elektromobily pre čínsky trh.

ZdrojFoxconn,Autoblog

Komentáre k článku