Reklama

Fotoreportáž: Samsung Galaxy S - prichádza kráľ!

Roman Calík

Nový životný štýl S LIFE prichádza s najvybavenejším Android telefónom Samsung Galaxy S, ktorého uvedenie vo Švajčiarskom Zürichu sme si nenechali ujsť.

Uvedenie Samsung Galaxy S

Google Android valcuje trh. Momentálne asi najvydarenejšia dvojica Android smartfónov (HTC Desire a Sony Ericsson Xperia X10) však dostáva vážneho konkurenta. Samsung Galaxy S – názov tohto smartfónu si dobre zapamätajte! Určite o ňom budete ešte počuť, pretože to nie je obyčajný Android, ale nadupaný Android.

S LIFE

O novinke Samsung Galaxy S sme si už písali v čase, keď sa objavili prvé informácie o jeho existencii (tu nájdete základné info o telefóne). Keď sme dostali pozvánku na jeho oficiálne predstavenie európskemu publiku, neváhali sme a vycestovali do Švajčiarskeho Zürichu. Nekresťansky drahé mesto a upršané počasie síce náladu dvakrát nezdvihli, zato zažiť S LIFE by som naživo prial každému. O čom hovorím? Samsung totiž predstavil svoj telefón pompéznou scénkou, ktorá sa odohrávala pred obrovským niekoľkometrovým plátnom so špičkovou projekciou. Pred plátnom boli navyše umiestnené špeciálne panely, ktorých význam sa vedľa hlavných hercov menil podľa aktuálnej situácie… jednoducho geniálne. Hlavným cieľom celého krátkeho príbehu bolo poukázať na možnosti telefónu, ktoré môžete využiť počas jedného dňa. Uvedomili ste si už, na čo všetko vám môže telefón počas jediného dňa poslúžiť? Všetko začalo „smart“ budíkom, pokračovalo widgetom Daily Briefing, kde vidíte aktuálne počasie, správy či plánovač a ďalej si to radšej pozrite na priloženom videu, alebo vybraných fotografiách.

Layar Reality Browser Samsung Galaxy S

Super AMOLED

O možnostiach Samsungu Galaxy S, ktorý našťastie neminie ani náš trh (začiatok predaja by mal byť v septembri 2010) mi nedá aspoň v skratke nenapísať. S-ko je Android smartfón s unikátnym Super AMOLED displejom, aký nájdete už len v telefóne Samsung Wave. Tentokrát je však displej 4-palcový a s vysokým rozlíšením 480×800 bodov. Lepší displej na trhu nenájdete a verte, že rozdiel uvidíte na prvý pohľad – mal som možnosť ho porovnať s viacerými konkurenčnými high-end modelmi a skutočne nesklamal. Použitý 1 GHz procesor sa stará o svižný chod a do pamäte môžete uložiť 8 alebo 16 GB dát, ktoré je možné rozšíriť microSDHC kartami. Telo je na veľký smartfón tenučké, má len 9,9 mm. Android Samsung opäť vylepšil vďaka prostrediu TouchWiz 3.0, ktoré mi tak trochu grafikou pripomína iPhone. Okrem Android Marketu tu nájdete aj Samsung Apps obchod s vybranými aplikáciami, widgetmi a špeciálnym obsahom, ktorý by mal byť dokonca lokalizovaný aj do slovenského jazyka. Špeciálne práca s dennými správami Daily Briefing alebo sociálnymi sieťami Social Hub vás poteší. Podobne ako v HTC Desire môžu byť vaše kontakty prepojené napríklad s Facebookom a samozrejme, tým Social Hub nekončí. Tiež možno oceníte rýchle písanie textov vďaka swype či iný pohľad na okolitý svet vďaka integrovanej službe layar, kde stačí pri prechádzaní mestom namieriť objektívom fotoaparátu na objekt a hneď viete, čo sa v ňom nachádza, resp. o akú budovu ide. Ak je to napríklad reštaurácia, môžete si pozrieť aj jej jedálny lístok. Radi čítate e-knihy? Potom vás možno poteší aj aplikácia Aldiko ebook, kde nájdete svoje knihy usporiadané vo virtuálnej poličke, ako doma. Diaľkové ovládanie TV či inej elektroniky, DLNA, plná podpra DivX a iné chuťovky sú už len čerešničkou na torte.

Samsung Galaxy S nazivo

A čo vlastne znamená S LIFE? Vyberte si S ako: SUPER, SUPERIOR, SINCERE, SYNCHRONIZED, STYLISH, SEXY, SIMPLE,…SMART.

Samsung Galaxy S - Roman Calik - Thomas Richter
Thomas Richter – Strategy & Marketing Europe a Roman Calík – TECHBOX.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.