Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

FOTOREPORTÁŽ: Samsung Galaxy Note naživo: tablet? smartfón? Vyberte si...

FOTOREPORTÁŽ: Samsung Galaxy Note naživo: tablet? smartfón? Vyberte si...
Roman Calík
FOTOREPORTÁŽ: Samsung Galaxy Note naživo: tablet? smartfón? Vyberte si...

Londýn – Samsung – Galaxy – Note: Čo vás prvé napadne? V Samsungu sa totiž niekomu nepáčila diera medzi smartfónmi a tabletmi. A tak prichádza Note! Je to veľký smartfón a zároveň malý tablet, ktorý má niečo, čomu možno neodoláte…

Boli sme v Londýne, no nie na výlete. Zúčastnili sme sa totiž na bombastickom prestavení akéhosi nového segmentu vreckových zariadení. Áno vážení, opäť sme videli naživo Samsung Galaxy Note. Síce nejde o veľkú novinku, keďže sme sa s ňou stretli už na výstave IFA 2011 priamo v Berlíne, no tentokrát Note oficiálne prichádza na európsky trh a našťastie ho uvidíme aj na Slovensku. Prečo sa oplatí zapamätať si spojenie Samsung + Galaxy + Note?

Samsung Galaxy Note Londýn uvedenie na trh

Poznámky, ako ich nepoznáte

Chcel by som vidieť kórejčana resp. toho pracovníka, ktorého napadlo vytvoriť niečo tak šialené ako je Samsung Galaxy Note. Neviem či na svoj Galaxy S II už poriadne nevidel, prípadne nadával na to, že v jednej ruke poriadne neudrží tablet Samsung Galaxy Tab 10.1, ale vymyslel niečo netradičné. Nový Note je na pohľad obrovský smartfón, ktorý vo vašej ruke pri telefonovaní pôsobí celkom komicky, na druhej strane je to špičkový tablet, vďaka ktorému môžete rýchlo reagovať na akékoľvek požiadavky. Má až 5,3-palcový špičkový HD Super AMOLED displej a v tele ukryté dotykové pero. Poviete si, veď také niečo tu už bolo. Veľký 5-palcový displej mal napríklad Dell Streak, dotykové pero zase napríklad 7-palcový HTC Flyer. Note je však svojím spôsobom naozaj unikátne zariadenie.

Samsung Galaxy Note Londýn uvedenie na trh

HIGH-END výbava

Už kolega Drahomír Piok si Note zaľúbil pri prvom kontakte na výstave IFA 2011. Jeho článok si určite prečítajte, nájdete v ňom podrobné informácie a technické špecifikácie zariadenia. Ja som v Londýne pochopil, že Note je síce zvrátený nápad, ale tak zaujímavý, že by som takýto hybrid bral ihneď. Prečo? Zmestíte ho aj do vrecka nohavíc, nielen do saka a môžete ho držať v jednej ruke. Má špičkovú hardvérovú výbavu, s ktorou si vystačíte na najbližších niekoľko rokov – to nepreháňam. Spomeniem najmä 1,4 GHz dvojjadrový procesor, nahrávanie Full HD videí, HD displej, ktorý úplnou špičkou na trhu, ale vo vybraných verziách nechýba ani budúcnosť v podobe LTE či NFC.

Samsung Galaxy Note Londýn uvedenie na trh

Pero je základ

Najväčšou vychytávkou Note je však dotykové pero. Má dokonca špeciálny názov – S Pen. Vďaka nemu je Samsung Galaxy Note moderným elektronickým zápisníkom. Veľkou výhodou je, že pero sa nachádza v tele zariadenia. S Pen dáva smartfóno-tabletu Note unikátne funkcie. Môžete si napríklad vytvárať rôzne poznámky vďaka aplikácii S Memo. Tu je možné priamo písať do poznámkového bloku, meniť rôzne typy pier, farbu písma, hrúbku písma a podobne. Na predstavení sme videli špičkových umelcov, ktorí s S Pen-om dokázali doslova divy. Bezproblémov vytvorili portrét vybraných návštevníkov, viď. fotografia.

Samsung Galaxy Note Londýn uvedenie na trh

S Memo

To však nie je všetko. Veľmi praktické je, že poznámkový blok S Memo si vyvoláte odkiaľkovek z menu jednoduchým stlačením tlačidla na S Pen a dvojitým kliknutím na displej. Dokonca rýchlo vytvoríte i screenshot obrazovky. Efektne napríklad posunom ruky cez displej sprava doľava. Ak screenshot vytvoríte podržaním tlačidla na S Pen zároveň s podržaním na displeji Note, vytvorí sa vám screenshot obrazovky priamo s možnosťou editácie. To znamená, že napríklad môžete písať priamo do aktuálne prehliadanej internetovej stránky – čo je vhodné, ak chcete niekomu poslať návrh na jej úpravu resp. info, čo vás na nej zaujalo. Rovnako môžete písať priamo do akéhokoľvek dokumentu a tak navrhúť rôzne úpravy napr. v chybnom texte, obrázkoch a podobne. Najmä v biznis sfére pôjde o neoceniteľného pomocníka. Viem si predstaviť, že ako manažér spoločnosti si prezriem PowerPoint prezentáciu a priamo odošlem pokyny na jej úpravu. Výhodou je, že môžete vďaka S Pen upravovať aj videá, ktoré je ihneď možné publikovať napríklad na YouTube. Taktiež je možné upravovať obrázky, ale i vkladať poznámky do kalendára vďaka špeciálnej aplikácii. Možno si to ani neuvedomíte, ale ak si zvyknete na využitie S Pen, nebudete rozumieť tomu, ako ste bez neho mohli existovať.

Samsung Galaxy Note Londýn uvedenie na trh

TIP: Pozrite si celé predstavenie Samsung Galaxy Note aj s uvedením Samsung Galaxy Nexus na európsky trh.

Aj na Slovensku od 699 EUR

Samsung Galaxy Note ešte nepovedal posledné slovo. Skôr len odštartoval sériu zariadení, ktoré zmenia prácu nielen biznis zákazníkov. Na náš trh príde už počas novembra 2011 za cenu na úrovni 699 EUR za 16 GB verziu. Presné špecifikácie Samsung Galaxy Note na slovenskom trhu však budú známe až pri jeho uvedení. Nie je to vôbec lacný prístroj, Samsung i tak očakáva obrovský záujem. My už teraz testujeme 16 GB verziu, kde sa môžete tešiť na podrobnú recenziu v časopise TECHBOX 11-12/2011 už 22. novembra 2011. Poviem vám, toto zariadenie nebudem chcieť vrátiť! Navyše pri predstavení Samsung ukázal i množstvo príslušenstva a odhalil Samsung Galaxy Note v bielej verzii, mňam.

Samsung Galaxy Note Londýn uvedenie na trh