Reklama

Fotoreportáž: Samsung Forum 2010: 3D - 2 - 1 - štart!

Roman Calík

Už po druhýkrát sme mali možnosť navštíviť Samsung Forum vo Viedni, kde výrobca ukázal trendy na nasledujúci rok. Rok 2010 bude hlavne o 3D! Zaujímavé je, že počas minuloročnej výstavy IFA 2009 v Berlíne Samsung nelákal na 3D technológie, chválili sa nimi najmä Panasonic a Sony. Na trh však prichádza ako prvý Samsung.

Samsung Forum 2010

Pravdepodobne si každý z vás spojí LED televízory s výrobcom Samsung. I keď sú momentálne v ponuke takmer každého veľkého výrobcu, LED telka od Samsungu je stále symbolom toho najlepšieho na trhu. Inak to pravdepodobne nebude ani s technológiou 3D, ktorá práve tento rok prichádza do najnovších televízorov. Síce sme na minuloročnej výstave IFA 2009 v Berlíne počuli veľké 3D sľuby najmä od výrobcov Panasonic či Sony, ktorých výstavné plochy boli plné 3D obsahu a 3D hardvéru, Samsung im pravdepodobne „vypáli rybník“. Ako prvý totiž ponúkne 3D produkty na európskom trhu a to už od marca 2010, t.j. za pár dní.

Samsung Forum 2010 - prvý v Európe s 3D
Samsung bude prvý v Európe, kto ponúkne FullHD 3D TV.

Samsung Forum 2010 bolo hlavne o 3D

Na prezentácii svojich najnovších produktov a technológií sa Samsung netajil tým, že má ambíciu stať sa lídrom na rozvíjajúcom sa trhu 3D produktov. Poukázal tiež na existujúce úspechy, kde v Európe predáva najviac dotykových telefónov či najviac LED televízorov (1,3 mil.). Všetko sa točilo najmä okolo FullHD 3D. Nové LCD televízory, LED televízory, plazmy, Blu-ray prehrávače či domáce kiná ponúknu 3D. Nebude chýbať ani 3D obsah a v ponuke nájdete aj 3D okuliare. Čo to pre bežného zákazníka znamená? Jednoducho si budete môcť užívať kvalitný FullHD 3D obraz už vo vašej obývačke, a to za pár dní. Napríklad len k novým televízorom Samsung dostanete vďaka partnerstvu s Dreamworks film „Monster vs. Aliens“. Nové 3D produkty Samsung nielenže dokážu prehrávať vďaka vstavanému 3D procesoru a emiteru 3D filmy, ale dokážu i upscalovať súčasný 2D formát na 3D! To by mala byť i jedna z hlavných konkurenčných výhod výrobcu (okrem Toshiby, ktorá tiež ponúkne podobnú technológiu). Top televízormi je rad LED Série 9000, o ktorom sme si už písali aj v samostatnom článku (dokonca je článok dodnes najčítanejším od spustenia nášho portálu TECHBOX.sk!). Ak však už nový televízor máte, nemusíte zúfať a šetriť na nový s podporou 3D. Totiž 3D-čko si vytvoríte aj z vášho existujúceho televízora a to pomocou Blu-ray prehrávača Samsung BD-C6900 alebo prostredníctvom domáceho kina Samsung HT-C6930W.

Samsung Forum 2010 - 3D TV
Konkurenčnou výhodou by mal byť aj upscaling 2D obrazu na 3D.

Telefóny, fotoaparáty, kamery i vysávače

Na Samsung Forum 2010 sa výrobca pochválil a ukázal všetkým, ktorí nemali možnosť navštíviť kongres GSMA MWC 2010 v Barcelone, aj nový Samsung Wave s operačným systémom Bada a špičkovým Super AMOLED displejom. Nechýbal ani nový fotoaparát Samsung NX10, ktorý bol predstavený na CES 2010. Prehliadnuť by ste nemali taktiež kompakt Samsung EX1 so širokouhlým objektívom F1,8 a 1/1,7″ CCD, pričom rozlíšenie je 10 Mpx. Dokonca nechýba ani polohovateľný AMOLED displej. Naživo sme sa zoznámili aj s novou FullHD ultraprenosnou videokamerou Samsung HMX-U20, o ktorej sme vás informovali len včera. Predstavené boli i nové notebooky, napríklad Samsung NB30 s 10,1 palcovým displejom pre biznis zákazníkov s nárokmi na extrémne podmienky. Dokonca sme sa mohli zoznámiť aj s novým portfóliom eBook-ov, LED monitorov, či s novými tlačiarňami. Samsung robí hádam všetko a navyše veľmi kvalitne. Pre nás síce už menej zaujímavé boli nové chladničky alebo mikrovlnná rúra, zato robotický vysávač NaviBot zaujal. Na Slovensku už niečo podobné máme, stačí ak si kliknete na stránku www.irobot.sk. Tie najzaujímavejšie produkty zo Samsung Forum 2010 vám postupne predstavíme v samostatných článkoch počas nasledujúcich dní.

Samsung NX10

Nezabudnite si pozrieť priloženú fotogalériu priamo zo Samsung Forum 2010 vo Viedni.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.