Reklama

Fotoaparát z papiera? IKEA KNÄPPA!

Števo Porubský

Švédsky gigant IKEA na nedávnej výstave dizajnu v Miláne predstavila okrem svojich „klasických“ výrobkov aj jeden unikát. Po zabudovanej TV do nábytku prichádza fotoaparát z papiera s názvom KNÄPPA!

 IKEA KNÄPPA

IKEA je známa svojimi kreatívnymi, občas až šialenými, nápadmi spojenými s bývaním. Určite by vás však nikdy nenapadlo, že tento gigant postupne prerastie aj do sveta moderných technológií práve svojimi výrobkami. Nedávno to bol TV zabudovaný do nábytku – IKEA Uppleva, teraz je to zas fotoaparát pre každého. Unikátny je nielen svojou výbavou, ale hlavne konštrukciou. IKEA KNÄPPA je totiž z papiera!

 

KNÄPPA vznikla spojením síl s dizajnérom Jesperom Kouthoofdom (ten típek na videu) zo švédskej spoločnosti Teenage Engineering. Vznikol tak najlacnejší a najekologickejší fotoaparát sveta. Pár krát preložený kartón s rozmermi 105 x 65 mm v sebe ukrýva čip s neznámym rozlíšením (výstup má vraj 2,3 Mpx), základnú elektroniku a dve AA batérie, ktoré sa starajú o dostatočný prísun energie. Na ovládanie slúži jediné tlačidlo na prednej strane. Na prenos fotografií je v bočnej strane umiestnený USB port. Čo chcete odfotiť vidíte cez malý priezor v hornej časti. Okrem fotografií tak KNÄPPA nevie absolútne nič, hoci vo videu je názorný príklad použitia zoomu či pasívneho stabilizátora obrazu! Mimochodom, do vnútornej pamäte je možné uložiť len 40 fotografií.

 IKEA KNÄPPA

KNÄPPA vznikla ako súčasť novej PS série IKEA, ktorá sa dostáva do predaja. Či sa dostane aj samotný fotoaparát je zatiaľ otázne, no určite by mal poriadny úspech. Cena nie je známa, no nemala by byť vôbec vysoká. A PS: Fotoaparát IKEA KNÄPPA pre vás otestuje čo najskôr to bude možné, už by sme ho mali mať na ceste do redakcie!

 IKEA KNÄPPA

Foto: IKEA

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.