Reklama

Fotoaparát ako ohnutý tubus?

Števo Porubský

Dizajnér Yaniv Berg sa rozhodol, že hodí kameň do pokojných vôd digitálnych fotoaparátov a navrhol nový tvar celého zariadenia. Namiesto klasického tela s hľadáčikom a displejom na zadnej strane sa na snímaný obraz pozeráte zhora.

 One Curve Camera

Pomaly už len historici a profi fotografi vedia, aké je to fotiť pozeraním na snímaný objekt zhora. Fotoaparát pôvodne na kinofilm sa využíval dlhé roky, neskôr sa však aj kvôli sile trhu začal využívať klasický tvar foťákov. Yaniv Berg si však povedal, že načrtne staronovú koncepciu fotoaparátu. Do akéhosi ohnutého tubusu pridal všetky potrebné prvky, bajonet objektívu a displej na hornú stenu. Takýmto spôsobom sa opäť mení, resp. vracia fotografovanie držaním pri trupe, nie pri tvári.

One Curve Camera

Druhou výhodou je, že otočením a postavením fotoaparátu na stôl sa z neho stáva skýsi prehrávač fotografií či videí – displej je vyššie a otočený priamo na „diváka“. Samozrejme jedná sa zatiaľ len o koncept, ktorý by však mohol niektorých z popredných výrobcov osloviť natoľko, že sa rozhodnú niečo podobné vyrobiť.

One Curve Camera

Zdroj: YankoDesign.com  

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.