Fotky z Canonu je možné posielať priamo do Google Photos!

ZDROJ | Canon

Canon sprístupnil možnosť odosielania fotografií cez Wi-Fi priamo do Google Fotiek, resp. Google Disku, informoval o tom priamo Google na svojom blogu. Vďaka tomu bude možné cez appku Image.Canon sprístupniť vybraným fotoaparátom s Wi-Fi od Canonu Google Fotky, Google Disk či dokonca YouTube.

ZDROJ | Google

Aplikácia Image.Canon je určená pôvodné pre vlastný cloud od Canonu, na ktorý si majitelia podporovaných fotoaparátov Canon mohli uploadovať fotky pre neskoršiu prácu, resp. ich zdieľanie priamo cez Wi-Fi vo fotoaparáte. Wi-Fi pritom dnes vie každý so smartfónom vytvoriť kdekoľvek, takže Image.Canon môže byť oceňovaná služba pre fotografov na cestách. Po novom má ale o čosi viac funkcií, resp. možností.

Pozrite siČo je to služba Fotky Google, na čo slúži a je skutočne bezplatná?

ZDROJ | Google

Po novom v aplikácii totiž pribudla možnosť uploadu fotografií a videí do Google Fotky, Google Disk či dokonca videí na YouTube. Pre plnú funkčnosť je ale nutné vytvoriť si Canon ID a prihlásenie sa do appky, takže využívanie cloudu od Canonu. To je ale možné vypnúť a nechať si posielať fotky či videá do Google Fotiek, Google Disku či YouTube, vrátane livestreamu, ale aj do cloudu Adobe Photoshop Lightroom či Flickr.

Podľa blogu Google je ale pre funkčnosť služby nutné i členstvo v Google One, teda buď formou bezplatného členstva vďaka smarrtfónu s Google One, alebo predplatným na väčšie miesto v Google cloude, minimálne 100 GB.

Google Fotky sú výborné i na to, že vždy ich môžete mať poruke – v smartfóne, tablete, počítači. Fotky či videá je možné okamžite zdieľať či vytvárať albumy, ale aj nechávať vytvárať jednoduché fotoknihy.

Pozrite siFotky Google dostávajú novú ikonu, prehľadnejšie prostredie a mapové zobrazenie

Image.Canon nepodporujú všetky aparáty od japonského výrobcu, no je ich pomerne veľké množstvo. Navyše všetky nové modely s Wi-Fi túto službu podporujú, takže do budúcna je viac-menej isté, že Image.Canon bude vo vašom novom Canon fotoaparáte.

ZDROJ | Canon
ZDROJ | Canon

ZdrojGoogle

Komentáre k článku