Reklama

Fossil čoskoro predstaví hybridné smart hodinky s E-Ink displejom

Zdroj | Fossil
Stanislav Vinc
Zdroj | Fossil
Zdroj | Fossil

Na internete sa v predstihu objavili informácie o nových hodinkách Fossil Collider Hybrid Smartwatch HR, ktoré kombinujú analógový ciferník s E-Ink displejom a smart funkciami.

Google ešte v januári tohto roku odkúpil od spoločnosti Fossil za 40 miliónov dolárov určitú časť jej divízie smart hodiniek. Vtedy ešte nebolo jasné, o akú časť išlo a ako ju plánuje Google zúžitkovať. Včera sa však na portáli Wearable.com objavila správa, podľa ktorej malo ísť konkrétne o technológiu s názvom Diana (Digital + Analog) spájajúcu analógové a digitálne hodinky do jedného produktu.

Zverejnenie tejto informácie zrejme nebolo úplne náhodné, pretože krátko na to sa na internete začali objavovať zmienky o nových hodinkách s názvom Fossil Collider Hybrid Smartwatch HR, ktoré využívajú presne túto technológiu.

Zdroj | Fossil

Fossil zjavne čoskoro predstaví niekoľko variantov takýchto hodiniek, ktoré by aspoň podľa produktových fotografií mohli využívať operačný systém Wear OS od Google. Odpovedá tomu najmä rozloženie používateľských prvkov na E-Ink displeji pod analógovým ciferníkom.

Pozrite si

Nokia má absolútne bezdrôtové slúchadlá s výdržou 150 hodín

Hodinky ponúknu krokomer, snímač tepu srdca, meranie športových aktivít a na obrazovke pod ciferníkom zobrazia aj prichádzajúce SMS správy, maily a notifikácie zo smartfónu. Chýbať im údajne nebude ani GPS a NFC čip s podporou platobnej technológie Google Pay.

Zdroj | Fossil

Podľa popisu vydržia na jedno nabitie až 2 týždne a pod vodu sa môžu ponoriť až do hĺbky 50 metrov. Hodinky budú spolupracovať s operačným systémom Android 4.4 alebo novším, ale aj s iOS 9.3 alebo novším. Keď sa dostanú do predaja, malo by sa tak stať s cenou 225 dolárov.

Môže však ísť aj o dočasný text dosadený do popisu z iného modelu. Na potvrdenie týchto informácií si tak budeme musieť ešte pár dní alebo týždňov počkať.

Pozrite si

Ako prejsť v prehliadači z Google vyhľadávania na DuckDuckGo?

Fossil ani Google nechcú aktuálnu situáciu okolo akvizície a nových hodiniek komentovať. Bude však ešte zaujímavé sledovať, ako Google túto technológiu využije. Už dlhšiu dobu sa totiž špekuluje o hodinkách Pixel Watch, ktoré by mohli konkurovať hodinkám Apple Watch. Podarí sa im to aj v prípade, že pôjde o hybridné analógovo-digitálne smart hodinky?

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.