Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Fosali - high-end svietidlá zo Slovenska s optickými vláknami

Fosali - high-end svietidlá zo Slovenska s optickými vláknami
Zdroj | FOSALI
Juraj Procházka
Fosali - high-end svietidlá zo Slovenska s optickými vláknami
Zdroj | FOSALI
Zdroj | FOSALI

V špecializovaných predajniach elektro je široká ponuka lustrov a ďalších typov svietidiel, ale ak zariaďujete moderný interiér, viete, že uspokojivé riešenie sa nehľadá ľahko. Pri náročných zákazníkoch, ktorí si potrpia na solitéry a výnimočné riešenia po stránke dizajnu, aj technológií, to platí dvojnásobne.

Špičkové, na mieru navrhnuté a vyrobené riešenia pritom máme aj na Slovensku, hoci smerujú zväčša k zahraničným zákazníkom. Banskobystrická firma FOSALI sa už od roku 2007 venuje svetelnej technike a osvetleniu. Špecializuje sa pritom na komplexné riešenia pre kvalitné, funkčné, architektonické a dekoratívne LED osvetlenie kombinované s vláknovou optikou, ktoré sa uplatnia v interiéroch, aj v  exteriéri.

Pozrite si

Philips Hue prináša zaujímavé novinky a vylepšenia starších modelov

Originálne lustre vyváža do celého sveta. Pri zákazkách pre klientov z Dubaja, Monaka, Chorvátska, alebo USA využíva svetelné riešenia primárne na báze optických vlákien.

Zdroj | FOSALI

Zákazky z celého sveta postupne otvorili pre banskobystrickú rodinnú firmu výzvy, na ktoré neboli k dispozícii štandardné unifikované prvky. Rozhodli sa ich vyvíjať sami na báze LED technológií vyrábaných na mieru.

„LED technológie, zvlášť v spojení s optickými vláknami, majú obrovskú užívateľskú a estetickú výhodu. Svetlo dokážete dostať, kam je potrebné, bez narušenia celkového dizajnu priestoru. A vďaka rôznym efektom, ako je stmievanie, centrálne riadenie či zmena farieb, táto technológia uspokojí každého,” uvádza Marianna Slivková zo spoločnosti FOSALI.

Zdroj | FOSALI

Portfólio FOSALI zahŕňa najmodernejšie technológie LED pásov MASTER s prúdovými drivermi vlastnej výroby, lineárne osvetlenie, možnosti osvetlenia pre bazény, sauny, aj dekoračné osvetlenie – varianty hviezdneho neba, a komplexné riešenia osvetlenia pre súkromné, aj komerčné priestory.

Veľkou výhodou firmy je vlastný „in-house” vývoj. Motiváciou bolo dostať z LED svetiel maximum, ale často to boli aj požiadavky klientov, na ktoré neexistuje riešenie na trhu. Aktuálne v spoločnosti FOSALI vyvíjajú RGB osvetlenie pre konkrétneho klienta vrátane softvérového riadenia.

Zdroj | FOSALI

A nejde o nejaké RGB žiarovky, aké nájdete v v mnohých e-shopoch. Vďaka vývoju disponuje banskobystrická firma radou vlastných efektívnych svetelných zdrojov a rôznymi typmi čipov, plošných spojov či iných komponentov, ktoré nie sú bežne dostupné na trhu.

Napríklad pri výrobe originálneho lustra pre európskeho klienta spotrebovali viac než 500 individuálne riadených digitálnych čipov. Nejde však o „osobný“ rekord. Najviac podobne riadených čipov nasadili pre zákazkovú inštaláciu v Malajzii. Konkrétny trojmetrový luster využíva až  2 000 špeciálnych čipov. Jeho výrobu pritom technici v Banskej Bystrici zvládli už za dva dni.

Pozrite si

Spoločnosť GE predstavila nielen nové inteligentné svietidlá série C

Opäť sa potvrdzuje, že fortieľ slovenských inžinierov a dizajnérov robí dobré meno našej krajine po celom svete, aj keď doma príliš známi nie sú. V tomto prípade je to zrejme aj preto, že FOSALI neprodukuje mainstreamové výrobky a orientuje sa skôr na náročného zákazníka. Ale takých máme dosť aj na Slovensku.

Zdroj