Ford pridáva do svojich vozidiel dve užitočné aplikácie vrátane Sygicu

ZDROJ | Sygic

Počas výstavy MWC 2019 Ford predstavil dvojicu nových aplikácií. Jednou z nich je aj slovenská aplikácia Sygic Truck Navigation určená pre úžitkové vozidlá. Druhou je populárna aplikácia what3words.

Aplikácie budú súčasťou informačno-zábavného systému SYNC 3 vozidiel Ford. Kým aplikácia Sygic Truck Navigation bude pomáhať nákladným vozidlám vyhnúť sa úzkym vozovkám alebo nízkym mostom, aplikácia what3word bude slúžiť na presnejšiu navigáciu pomocou troch slov.

Pozrite siSygic na MWC 2019 zabodoval s vylepšením pre Apple CarPlay

Sygic Truck Navigation využíva 3D mapovanie a pomáha pri navigácii na vidieckych cestách, kde nie vždy funguje internetové pripojenie. Výhodou aplikácie je, že vám zvolí najvhodnejšiu cestu pre nákladné vozidlo.

O aplikácii what3words ste si mohli detailne prečítať aj v našom článku. Jej zmysel spočíva v rozdelení planéty na štvorce o veľkosti 3 x 3 metre. Každý takýto štvorec má pomenovanie, ktoré sa skladá z troch slov. Každý štvorec tak dostane iba jednu originálnu adresu, ktorá sa skladá z týchto troch slov. Výhodou takejto navigácie je presné určenie polohy, ktoré nie je viazané na ulice, čísla či konkrétne mestá.

ZDROJ | What3words

„Pre vodičov úžitkových vozidiel pracujúcich vo svojej mobilnej kancelárii je konektivita počas jazdy dôležitejšia ako kedykoľvek predtým,“ povedal Don Butler, výkonný riaditeľ divízie spoločnosti Ford pre platformy a produkty v rámci prepojených vozidiel.

Pozrite siAdresovanie sveta: What3words zmení navigáciu

Aplikácia Sygic Truck Navigation bude k dispozícii od marca 2019 a na jej správne fungovanie je nutný systém SYNC 3 vo verzii 2.3 alebo vyššej. Pre zariadenia Android by mala byť aplikácie dostupná tiež v marci a pre iOS systémy krátko potom.

Aplikácie what3words je k dispozícii pre textové a hlasové vstupy vo viacerých krajinách vrátane Veľkej Británie, Nemecka či v USA. Ďalšie krajiny by mali pribudnúť v priebehu tohto roku.

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2019 SA STARÁ ESET.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2019 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Lenovo (Slovakia), ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone, a zároveň sa starajú o ich dátové spojenie.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku