Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ford Fiesta 2018 - komfortnejší a s moderným interiérom

Ford Fiesta 2018 - komfortnejší a s moderným interiérom
Roman Calík
Ford Fiesta 2018 - komfortnejší a s moderným interiérom
88 %

Nová Fiesta dospela vo všetkých smeroch. Je ešte komfortnejšia, má úplne nový moderný interiér a množstvo asistenčných systémov. Poteší aj prepojenie Sygic Car Navigation so systémom SYNC 3 či kvalitný audiosystém B&O PLAY s výkonom až 675 wattov.

Ford Fiesta pôsobí veľmi hodnotne. Exteriér síce vychádza z predchádzajúcej generácie, preto neprehliadnete typickú masku chladiča, zadné svetlá sú však už orientované horizontálne. Páčia sa mi, Fiesta je odzadu akási mohutnejšia.

Pozrite si

Ford umožní nevidiacim vychutnať si výhľad z okna auta

Jazdné vlastnosti sú nadpriemerné, vo svojej kategórii rozhodne patrí novinka k tom najlepšiemu, čo môžete mať. Filtrovanie nerovností, odhlučnenie, celkové spracovanie. Som však nadšený najmä z interiéru. Ide síce o subjektívny pohľad, ale futuristické krivky palubných dosiek posledných modelov Ford mi veľmi nesadli.

Pozrite si

Akcia Jazdím Ford pre život nás príjemne prekvapila. Čo sme zažili?

Toto je úplne iná káva, moderný interiér so všetkým, čo k tomu patrí. Žiaľ aj s lakovanými plastovými prvkami. Palubnej doske dominuje 8-palcový dotykový displej systému SYNC 3. Prekvapením sú hardvérové tlačidlá pod displejom, vďaka ktorým si môžete prepínať skladby či ovládať hlasitosť.

Priamo sa dostanete aj do nastavení zvuku, nie náhodou. Rozloženie prvkov systému je logické, vďaka menu s praktickými ikonami ihneď viete, čo a kedy stlačiť. Softvérové tlačidlá sú veľké, preto je ovládanie pohodlné aj počas jazdy.

Pozrite si

Ford SmartLink – gadget, ktorý staršiemu autu pridá smart funkcie

Ja som však rád používal hlasové ovládanie, s Fordom si budete rozumieť. Praktickou novinkou je možnosť prepojiť aplikáciu Sygic Car Navigation, kedy môžete plnohodnotne používať známu slovenskú navigáciu so všetkými výhodami priamo cez displej SYNC 3. Stačí pripojiť smartfón cez USB kábel. A áno, nechýbajú ani dopravné informácie!

Absolútnou novinkou je aj príplatkový audiosystém B&O PLAY s desiatimi reproduktormi, vrátane subwoofera či stredového reproduktora v hornej časti palubnej dosky (ten neprehliadnete aj vďaka peknému hliníkovému logu B&A).

Kvalitný zvuk i mohutné basy si budete radi a často užívať, nechýba možnosť podrobnejšieho nastavenia zvuku. Len pri vyššej hlasitosti už narazíte na limity interiéru, kedy sa objavia pazvuky nielen z plastových výplní dverí. Škoda aj slabého rozlíšenia cúvacej kamery, aj jej umiestnenia.

Zvyknite si na to, že ju budete často čistiť. Ak sa však rozhodujete pre menšie auto v tejto kategórii, bola by obrovská chyba obísť novú Fiestu. Podarila sa.