Reklama

Ford F-150 dostáva konkurenta z nečakanej strany

Zdroj | Isuzu
Richard Pliešovský
Zdroj | Isuzu
Zdroj | Isuzu

Japonské Isuzu predstaví na 45. medzinárodnom autosalóne v Bangkoku svoj prvý elektrický model, pick-up D-Max.

Isuzu D-Max je pick-up strednej veľkosti, ktorý sa vyrába od roku 2002 v Thajsku. Prvé dve generácie (na obrázku dole) využívali platformu s Chevroletom Colorado, zatiaľ čo súčasná 3. generácia zdieľa platformu s Mazdou BT-50.

Zdroj | Isuzu
Obsah pokračuje pod reklamou

Elektrická verzia D-Max bola vyvinutá tak, aby vyhovovala širokému spektru potrieb úžitkových a osobných vozidiel, no ponecháva si silný výkon, ktorý sa od týchto typov automobilov očakáva. Nový D-Max je vybavený systémom 4WD s novo vyvinutými e-nápravami vpredu a vzadu pre lepší výkon v nerovnom teréne.

Pozrite si

Ford opäť zmení svet, elektrickým pick-upom F-150 Lightning

Pick-up je vybavený 2-motorovým systémom trvalého pohonu všetkých kolies so špičkovým výkonom 130 kW/174 k (40 kW vpredu, 90 kW vzadu) a maximálnym krútiacim momentom 325 Nm (108 Nm vpredu, 217 Nm vzadu). Maximálna rýchlosť je 130 km/h, odveziete na ňom 1 000 kg nákladu, alebo odtiahnete 3 500 kg. Batéria má len 66,9 kWh, čo je oveľa menej oproti Fordu F-150, ktorý je osadený batériou s kapacitou 98 kWh.

Zdroj | Isuzu

Isuzu D-Max BEV je pripravený na uvedenie na vybrané európske trhy na budúci rok. Novinka tiež bude k dispozícii vo Veľkej Británii, Austrálii a Thajsku (kde sa bude s zrejme vyrábať spolu s verziou s verziami na spaľovací pohon). Výrobca tvrdí, že elektrický D-Max môže byť dostupný v iných krajinách na základe dopytu a vyspelosti infraštruktúry nabíjania elektromobilov. S veľkou pravdepodobnosťou si ho teda na Slovensku nekúpite.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.