Reklama

Ford Bronco vopchali Číňania do malého elektromobilu Geely

Zdroj | Geely
Richard Pliešovský
Zdroj | Geely
Zdroj | Geely

Čínska automobilka Geely predstavila koncom minulého roka zaujímavý mestský elektromobil Panda. Teraz prichádza outdoorová verzia King, ktorá zo všetkého najviac pripomína zmenšený Ford Bronco.

Geely Panda Knight dostal výraznú premenu, ktorý sa týka najmä prednej časti. Z pôvodnej Pandy ostali len okrúhle LED svetlá. Lakovaná karosériu nahradila imitácia masky chladiča s hranatými bokmi a zelenými dekormi. Zatiaľ čo Panda mala elegantný nárazník, Knight získal robustne pôsobiaci náranzík s dvojicou zelených ók.

Zmeny nájdeme aj na kapote, kde vidieť úchyty, ktoré priniesol spomínaný Ford Bronco. Pri ľavom zadnom okne sa zas nachádza rebrík v štýle Land Rover Defender, ktorý umožňuje lepší prístup k batožine upevnenej na streche. Zadný rad sedadiel sa dá sklopiť, takže kufor ponúkne 800 l nákladu a pojme dva 28″ a dva 20″ kufre.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Geely

Geely Knight oproti Pande mierne narástol, stále však ide o krpca s dĺžkou 3 135, šírkou 1 565 a výškou 1 655 mm. Nezmenená ostala svetlá výška a rázvor, ktorý má 2 015 mm. Na obrázkoch vyzerá 4-miestne vozidlo mohutne, no v reálnom živote by ste si s nim zrejme netrúfli jazdu v outdoorovm prostredí.

Elektrické mini SUV podporuje rýchle nabíjanie jednosmerným napätím 22 kW, pri použití na komerčných nabíjačkách stačí zhruba 30 minú, aby sa batéria nabila na 80 % (z 30 % kapacity). Elektromobil sa dá nabíjať aj 3,3 kW výkonom. Pohonný systém zahŕňa synchrónny motor s permanentnými magnetmi (PMSM) s maximálnym výkonom 30 kW a špičkovým krútiacim momentom 110 Nm. Motor je poháňaný lítium-železo-fosfátovou (LFP) batériou Gotion, ktorá sa postará o dojazd do 200 km (CLTC). Maximálna rýchlosť bude 100 km/h.

Zdroj | Geely

Interiér je osadený sedadlami z umelej kože so 70 mm hrubou penovou vrstvou a 5 mm vrstvou látky. Nechýbajú nevyhnutné technologické prvky, ako sú 9,2″ digitálny prístrojový panel, 8″ displej infotainmentu, dvojramenný volant a otočný ovládač radenia prevodových stupňov. Poteší bezkáblové pripojenie smartfónu, diaľkové ovládanie APP a Bluetooth.

Najväčším konkurentom pre Panda Knight bude Baojun Yep od SGMW, aktuálne najlepšie elektrické vozidlo v Číne. Predaj bude obmedzený na čínsky trh, v Európe teda tohto nástupcu Jimnyho len tak ľahko nestretneme.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.