Reklama

Flipper USB: Smerom hore či dole? To je jedno!

Marek Šimunek

Ak aktívne používate flash pamäte na USB kľúčoch, určite ste sa už stretli s tým, že ste narýchlo nevedeli, ktorou stranou zasunúť USB kľuč do konektora. Tento problém rieši nový patent Flipper USB, ktorý funguje z oboch strán.


Dokonca aj USB flash pamäte podliehajú Murphyho zákonom. Iste sa vám už stalo, že ste chceli v slabých svetelných podmienkach použiť váš USB kľúč a snažili ste sa ho vsunúť do konektora opačne ako je určené. Toto sa vám už nikdy nestane vďaka patentovanému riešeniu nazvanému Flipper USB a vyvinutému spoločnosťou UltraTek. Zariadeniam s Flipper USB nezáleží na otočení USB konektora, nakoľko takýto konektor je možné pripojiť z oboch strán, čo zabráni poškodeniu či už počítača alebo samotného zariadenia pripájaného pomocou USB rozhrania.

Flipper USB

Okrem tejto možnosti ponúka toto zaujímavé riešenie aj náhradné spojenie v prípade poškodenia konektorov USB. Stačí koncovku USB vytiahnuť zo zariadenia a otočiť ju opačne a všetko je opätovne funkčné. Vďaka jednoduchému riešeniu nebudú zariadenia používajúce túto technológiu drahšie ako bežné USB zariadenia a spoločnosť UltraTek bude nový patent Flipper USB ponúkať vo všetkých svojich zariadeniach ako napríklad flash disky, Wi-Fi a Bluetooth zariadenia, myšky, klávesnice, kamery a rôzne káble a adaptéry. Okrem toho bude dostupný aj Flipper adaptér, ktorý zmení štandardné USB zariadenie na zariadenie Flipper USB.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.