Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Flipper USB: Smerom hore či dole? To je jedno!

Flipper USB: Smerom hore či dole? To je jedno!
Marek Šimunek
Flipper USB: Smerom hore či dole? To je jedno!

Ak aktívne používate flash pamäte na USB kľúčoch, určite ste sa už stretli s tým, že ste narýchlo nevedeli, ktorou stranou zasunúť USB kľuč do konektora. Tento problém rieši nový patent Flipper USB, ktorý funguje z oboch strán.


Dokonca aj USB flash pamäte podliehajú Murphyho zákonom. Iste sa vám už stalo, že ste chceli v slabých svetelných podmienkach použiť váš USB kľúč a snažili ste sa ho vsunúť do konektora opačne ako je určené. Toto sa vám už nikdy nestane vďaka patentovanému riešeniu nazvanému Flipper USB a vyvinutému spoločnosťou UltraTek. Zariadeniam s Flipper USB nezáleží na otočení USB konektora, nakoľko takýto konektor je možné pripojiť z oboch strán, čo zabráni poškodeniu či už počítača alebo samotného zariadenia pripájaného pomocou USB rozhrania.

Flipper USB

Okrem tejto možnosti ponúka toto zaujímavé riešenie aj náhradné spojenie v prípade poškodenia konektorov USB. Stačí koncovku USB vytiahnuť zo zariadenia a otočiť ju opačne a všetko je opätovne funkčné. Vďaka jednoduchému riešeniu nebudú zariadenia používajúce túto technológiu drahšie ako bežné USB zariadenia a spoločnosť UltraTek bude nový patent Flipper USB ponúkať vo všetkých svojich zariadeniach ako napríklad flash disky, Wi-Fi a Bluetooth zariadenia, myšky, klávesnice, kamery a rôzne káble a adaptéry. Okrem toho bude dostupný aj Flipper adaptér, ktorý zmení štandardné USB zariadenie na zariadenie Flipper USB.