Reklama

FlexiBee - komunitný carsharing, s ktorým jazdíte bez starostí a ekologicky

Zdroj | Flexibee
PR článok
Zdroj | Flexibee
Zdroj | Flexibee

Firmy ponúkajúce zdieľanie áut, tzv. carsharing, postupne pribúdajú aj na Slovensku. FlexiBee je novým hráčom na trhu, ktorý ponúka svoju flotilu elektrických Renaultov ZOE. Projekt pritom vyzerá veľmi zaujímavo a buduje komunitu.

Potrebujete občas rýchlo niečo zariadiť a ako naschvál auto nie je zrovna k dispozícii? Každý z nás túto situáciu občas rieši. Náš rýchly životný štýl nám prináša množstvo takýchto situácií. Nehovoriac o tom, že ak auto využívate minimálne, jeho vlastníctvo je zbytočne drahé.

Zdroj | Flexibee

Do nášho zabehnutého života však prichádza technologická novinka – služba FlexiBee. Veľmi rýchle, jednoduché, spoľahlivé a navyše ekologické využitie zapožičania vozidla. Pozrite sa, ako celá služba funguje. Budete prekvapení, aké je jednoduché zapožičať si auto, navyše elektrické 🙂

V časoch koronakrízy je investícia do nového auta skôr na dlhšie zváženie. Našťastie žijeme v 21. storočí, kedy máte okrem kúpy auta aj ďalšie možnosti. Jednou z nich je zdieľanie áut od FlexiBee. Názov vznikol ako kombinácia slov flexibilita + Bee ako včela, čiže ekológia a pracovitosť.

Predstava, že nemusíte myslieť na tankovanie, údržbu či možnosť vyhnúť sa stresu pri hľadaní parkovacieho miesta je pri carsharingu na nezaplatenie. A presne to ponúka služba komunitného zdieľania vozidiel.

V porovnaní s bežným leasingom navyše šetríte náklady a platíte iba za čas, nie za kilometre, ktoré odjazdíte. Tých môžete aj po meste urobiť veľké množstvo, keďže model Renault ZOE, ktorý firma na zdieľanie poskytuje, na jedno nabitie vydrží bez problémov aj 280 kilometrov.

 

FlexiBee sa ideálne hodí pre komunity obyvateľov žijúcich napríklad v zastavaných lokalitách, prípadne pre biznis centrá a firmy, ktoré takýmto spôsobom môžu nahradiť bežné firemné autá, pre ktoré je náročné nájsť parkovacie miesto a navyše platiť zaň sú neprehliadnuteľné náklady.

Čo sa týka ceny, FlexiBee ponúka viacero balíčkov, ktorých cena vychádza od 9 do 14 € za jednu hodinu jazdy.

Zdroj | Flexibee

Výhodou tiež je prehľadná mobilná aplikácia dostupná pre iOS aj Android, v ktorej si viete vybrané auto rýchlo a jednoducho zarezervovať. Následne ho cez aplikáciu aj odomknete a môžete jazdiť. Auto musíte po dokončení jazdy vždy vrátiť na miesto, odkiaľ ste ho prevzali, čím sa zabezpečí, že bude dostupné pre ďalších obyvateľov danej komunity, prípadne zamestnancov konkrétnej firmy.

Komunitné zdieľanie vozidiel je už pripravené a čaká k nasadeniu vo viacerých nákupných centrách po Bratislave či v biznis centrách.

Projekt FlexiBee nájde využitie medzi ľuďmi, ktorí nechcú zbytočne investovať do auta a zároveň chcú jazdiť ekologicky. V komunitách je ideálne využitie napríklad na občasné nákupy, kedy sa môžete vyhnúť preplneným MHD a nákup si v pohodlí auta doveziete až domov.

Každý z elektrických Renault ZOE samozrejme ovládate ako auto s automatickou prevodovkou, nechýba  štart-stop systém, klimatizácia, rádio, navigácia, Bluetooth, cúvacia kamera, predné airbagy, ABS, monitorovací GPS systém a ďalšie užitočné doplnky.

V súčasnej koronakríze je navyše každé auto po jazde dezinfikované ozónom. Môžete tak jazdiť v čistom aute, za ktoré okrem hodinovej taxy nemusíte nič platiť, o nič sa nemusíte starať a navyše jazdíte ekologicky.

Zdroj | Flexibee

Komunitný carsharing od FlexiBee má aj ďalšie výhody ako napríklad menej vozidiel v sídliskách, čo znamená aj menej hluku a keďže ide o elektrický Renault ZOE, ale rovnako aj menej znečistenia ovzdušia v mestách. Do budúcna plánuje firma rozšíriť svoje portfólio aj na elektrické skútre.

Pre viac informácií o službe, ale aj o tom, ako sa stať členom komunity, odporúčame navštíviť web stránky FlexiBee.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.