Fitness hodinky Withings Move ECG prinášajú zabudované EKG

ZDROJ | Withings

Po Apple Watch 4 prichádzajú ďalšie hodinky s funkciou merania EKG. Spoločnosť Withings predstavila na CES 2019 okrem tohto zaujímavého modelu aj jeho oklieštenú verziu, ktorá neobsahuje technológiu merania EKG.

Inteligentné a fitness hodinky stále mnohí považujú za zbytočnosť, ktorá je skôr hračkou pre fanúšikov techniky a nadšených športovcov. Ich nové funkcie však môžu zavážiť pri nákupe takýchto hodiniek aj u bežných smrteľníkov, vrátane seniorov, ktorí privítajú napríklad monitorovanie srdca.

ZDROJ | Withings

Withings Move ECG má dva snímače na zadnej strane púzdra doplnené o jeden na nerezovej obrube hodín. Samotné meranie elektrokardiogramu prebieha tak, že sa stačí dotknúť oboch strán rámu hodiniek. Proces monitoringu trvá 20 sekúnd, výsledky sa ukladajú do aplikácie Health Mate, ktorá používateľa okamžite upozorní, ak zistí abnormalitu, napríklad fibriláciu srdcových predsiení. Aplikácia dokáže exportovať takýto záznam merania vo formáte PDF, ktorý môže používateľ ukázať, alebo poslať svojmu lekárovi.

https://youtu.be/ZsFooU2FEV8

Firma uvádza, že fibrilácia srdcových predsiení je zodpovedná za jednu tretinu mozgových príhod a keďže ide o epizodickú príhodu, ťažko sa diagnostikuje v ordinácii lekára.

Pozrite siWithings Steel HR Sport – hybridné smart hodinky nielen pre športovcov

Životnosť batérie, často vyčítaný nedostatok smart watch, je v prípadne týchto hodiniek silným argumentom, prečo si ich kúpiť. Podľa výrobcu by batéria mala vydržať jeden rok a to pri meraní EKG dvakrát denne! Withings Move ECG má tiež zaručenú vodotesnosť do hĺbky 50 metrov.

ZDROJ | Withings

Prirodzene, Withings Move ECG nie sú klasické inteligentné hodinky s displejom, ale hybrid, ktorý spája výhody analógových hodín so smart funkciami. Práve toto je však zrejme cesta, ako osloviť viac používateľov, zabezpečiť ich dlhú výdrž a udržať cenu na prijateľnej úrovni.

ZDROJ | Withings

Withings predstavila okrem tohto modelu aj jeho oklieštenú verziu, ktorá neobsahuje technológiu merania EKG. Tento model sa volá jednoducho Withings Move. Spoločnosť ho ponúka v pestrých farbách, zákazníci si budú môcť vybrať aj z rôznych remienkov, ciferníkov a tvarov.

ZDROJ | Withings

V budúcnosti sa plánuje spustiť predaj Withings Move na online portáli, kde si budú môcť zákazníci vybrať vzhľad hodín podľa svojich špecifikácií. Okrem toho chce firma ponúkať limitované, sezónne verzie.

ZDROJ | Withings

Withings Move ECG sa začnú predávať v druhom štvrťroku za 130 dolárov, treba však čakať na schválenie od FDA. Withings Move sa už dajú predobjednať za 70 dolárov, prvé expedovanie začne 7. februára 2019.

ZdrojWithings

Komentáre k článku