Reklama

Fitbit Surge – smart hodinky pre najnáročnejších

Števo Porubský

Fitbit Surge

Fitbit je dobre známa spoločnosť aj vďaka výrobe smart náramkov, ktoré perfektne fungujú už niekoľko rokov. Výrobca nedávno predstavil trio noviniek, z ktorých je najvybavenejší model Surge („nárast“). Tieto smart hodinky sú však úplne iné, ako doterajšie modely. Používajú pomerne veľký dotykový LCD displej na informovanie o stavoch až 8 rôznych senzorov, ktoré neustále monitorujú váš deň a merajú najrôznejšie aktivity.

Medzi ne patrí 3-osý akcelerometer, gyroskop, elektronický kompas, svetelný senzor či merač tepu. Nechýba zabudovaný GPS modul, vďaka ktorému sa dozviete všetky prejdené vzdialenosti pešo, behom, na bicykli či iným spôsobom. Samozrejmosťou je počítanie krokov, spálených kalórií, ale aj vyšliapaných schodov. Bežnou súčasťou smart náramkov a hodiniek je aj monitorovanie spánku a inteligentné budenie.

Fitbit Surge

Hodinky, resp. smart náramok sa so smartfónom prepája samozrejme cez Bluetooth 4.0. Poteší aj rýchle informovanie o hovoroch, SMS a e-mailoch. Fitbit Surge môžu ovládať aj audio prehrávač, takže si počas tréningu užijete svoju hudbu o čosi pohodlnejšie. Viac ako potešujúce je, že Fitbit Surge vydrží podľa výrobcu až 7 dní, z čoho aj keď odrátame polovicu, sú to stále takmer 4 dni, čo nie je zlé. Novinka sa na trhu objaví ešte do Vianoc. Cenu výrobca stanovil na americkom trhu na 249,95 USD.

Fitbit Surge

Foto: Fitbit

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.