Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Fitbit predstavuje hodinky Versa 2 a predplatné Fitbit Premium

Fitbit predstavuje hodinky Versa 2 a predplatné Fitbit Premium
Zdroj | Fitbit
Stanislav Vinc
Fitbit predstavuje hodinky Versa 2 a predplatné Fitbit Premium
Zdroj | Fitbit
Zdroj | Fitbit

Športové hodinky Fitbit Versa konečne dostávajú plnohodnotnú druhú generáciu. Pre budúcnosť spoločnosti je však dôležitejšia jej nová služba Fitbit Premium, ktorá má priniesť väčšie zisky, ako predaj športového hardvéru.

Viaceré spoločnosti v posledných rokoch zistili, že každoročným vydávaním nového hardvéru alebo aj softvéru nedokážu vygenerovať dostatočne vysoké príjmy, aby sa tým dokázali udržať pri živote počas celého roka. Najčastejšie sa to prejavuje pri aplikáciách, ktoré postupne prechádzajú z jednorázových platieb na mesačné alebo ročné predplatné programy.

Taká bude zjavne aj budúcnosť spoločnosti Fitbit, ktorá sa podľa portálu TechCrunch na svojej tlačovej konferencii v New Yorku venovala primárne svojej novej službe Fitbit Premium a až v druhom rade novým hodinkám Fitbit Versa 2 a inteligentnej digitálnej váhe Fitbit Aria Air.

Služba Fitbit Premium ponúkne svojim zákazníkom za 10 dolárov mesačne, resp. 80 dolárov ročne detailný náhľad do ich zdravia a životného štýlu. Fitbit sa chce vo svojej aplikácii pod taktovkou Premium funkcií zamerať na zdravé návyky, spánok, beh alebo aj stravovanie v podobe edukačných podcastov a videí. Spoločnosti s tvorbou obsahu pomôžu jej partneri Headspace, Daily Burn, Yoga Studio by Gaiam a ďalší.

Zdroj | Fitbit

Keďže služba Fitbit Premium v tomto roku zamieri iba do anglicky hovoriacich krajín, nás zaujíma skôr nový hardvér na čele s novými hodinkami Fitbit Versa 2. Majiteľom predchádzajúcej generácie neunikne, že z pod obrazovky zmizlo logo Fitbit a na tele hodiniek zostalo už iba jedno hardvérové tlačidlo.

Doterajší LCD displej nahradil nový OLED displej s lepšou viditeľnosťou na priamom slnku, ktorý vylepšuje dizajn hodiniek aj vďaka tomu, že pri použití ciferníkov s čiernym pozadím zakrýva pomerne hrubé rámčeky v jeho okolí. Hodinky okrem toho v základe ponúknu už aj NFC čip pre bezkontaktné platby. GPS modul však hodinkám ešte stále chýba.

Zdroj | Fitbit

Po softvérovej stránke do hodiniek pribudla inteligentná hlasová asistentka Amazon Alexa, ktorá sa má svojou funkcionalitou vyrovnať plnohodnotnej Alexe, akú poznáme primárne z inteligentných reproduktorov.

Rozdiel v jej používaní však bude spočívať v tom, že Versa 2 nemá žiaden reproduktor a tak sa používatelia budú musieť spoľahnúť iba na vizuálne odpovede na obrazovke.

Zdroj | Fitbit

Do mobilnej aplikácie Fitbit už v septembri pribudnú nové funkcie Sleep Score a Smart Wake. Ako napovedajú ich názvy, Sleep Score používateľom poskytne informácie o kvalite, dĺžke a fázach spánku, zatiaľ čo Smart Wake umožní používateľom nastavovať si inteligentné budíky, ktoré ich zobudia v optimálnom čase, resp. vo fáze ľahkého spánku.

Zdroj | Fitbit

Fitbit Versa 2 zamieri do predaja s cenou 199,95 € už 15. septembra. Ak už smart hodinky vlastníte, siahnuť môžete po lacnejšej smart váhe Fitbit Aria Air, ktorá s cenou 59,95 € podlieza aj starší model Aria 2.

Zdroj | Fitbit

Smart váha okrem zaznamenávania hmotnosti dokáže vypočítať aj BMI používateľa, pričom tieto informácie na rozdiel od iných modelov neodosiela do smartfónu cez Wi-Fi, ale priamo cez Bluetooth. Fitbit Aria Air bude v predaji dostupná od októbra.